Informacja dla grup naborowych ŁAF

Drodzy Rodzice,

w związku z rozpoczęciem kolejnego roku kalendarzowego, mamy dla Was kilka ważnych informacji związanych ze sprawami sportowymi i organizacyjnymi:

1 / frekwencja na treningach
Bardzo zależy nam na jak najlepszej frekwencji na treningach. Treningi w grupach naborowych odbywają się 2 razy w tygodniu i jest to minimum, abyśmy mogli realizować kolejne tematy. Pracujemy zgodnie z programem szkolenia i częste nieobecności, nawet pojedyncze, powodują brak przerobienia danych tematów zajęć. Oczywiście w świetle pandemii nieobecności spowodowane chorobami lub kwarantannami są oczywiście normalne i dopuszczalne, ale są to sytuacje wyjątkowe, na które nikt nie ma  wpływu.

2 / frekwencja na Lidze Małych Mistrzów
Bardzo nam zależy na tym, aby jak największa liczba dzieci uczestniczyła raz w miesiącu dodatkowych meczach, które rozgrywane są w ramach Ligi Małych Mistrzów. Obecnie frekwencja to często poniżej 50 % obecności z danej grupy. Oczywiście rozumiemy, że jest to weekend i nie zawsze każdy może być, ale jest tylko raz w miesiącu, dlatego zachęcamy do jak najczęstszego uczestnictwa. Rozgrywki są organizowane przede wszystkim dla dzieci i warto, żeby nasi zawodnicy korzystali z każdej okazji dodatkowej gry, bo to bezpośrednio przekłada się na ich sportowy rozwój.

Czym jest Liga Małych Mistrzów ?
Ligę organizujemy dla wszystkich zawodników grup naborowych z każdej dzielnicy w kategoriach wiekowych: Skrzat, Żak, Orlik i Młodzik (co miesiąc), oraz dla grupy Bambini (co drugi miesiąc).

Głównym celem organizacji Ligi jest zapewnienie zawodnikom kolejnej jednostki treningowej, spotkanie się z innymi zespołami w celu rywalizacji i dalszego rozwoju. Podczas towarzyskich mini-turniejów piłkarski dzieci będą mogły nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale przede wszystkim dobrze się bawić w gronie kolegów z drużyny oraz poznać zawodników z innych lokalizacji ŁAF.
Bardzo nam zależy, aby frekwencja na tych dodatkowych meczach była jak największa, żeby dzieci mogły rozgrywać jak najwięcej meczów i mieć jak najwięcej okazji do dodatkowych treningów i kontaktów z piłką. Jest to bardzo ważne dla piłkarskiego rozwoju naszych młodych zawodników.

3 / obozy i półkolonie piłkarskie
Każdego roku latem i zimą organizujemy obozy oraz półkolonie piłkarskie dla zawodników naszej Akademii.
Zwieńczeniem całego roku szkolnego treningów jest obóz piłkarski, na który każdy zawodnik trenujący w szkółce (od rocznika 2014 wzwyż) powinien pojechać, aby doskonalić swoje umiejętności piłkarskie. Praca na tygodniowym obozie, gdzie odbywają się 2 treningi dziennie, to około 2 miesiące treningów w normalnym cyklu roku szkolnego, gdzie przy przerwie wakacyjnej i różnych wyjazdach urlopowych również ilość treningów w lipcu i sierpniu jest mniejsza. Oczywiście oprócz treningów to dodatkowa zabawa oraz integracja z kolegami z drużyny.

W tym roku organizujemy obóz letni dla wszystkich grup naborowych od 9 do 16 lipca w miejscowości Więcbork, wkrótce pojawią się szczegółowe informacje oraz zapisy.

Dla młodszych zawodników co pół roku organizujemy półkolonie piłkarskie zimowe oraz letnie gdzie również oprócz odpoczynku i zapewnienia wolnego czasu, dzieci dwa razy dziennie odbywają treningi piłkarskie.
Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w obozach wyjazdowych i półkoloniach stacjonarnych.

4 / ubiór treningowy
Każdy nowy zawodnik w ŁAF dostaje w ramach pierwszego zapisu i wpłaty wpisowej cały strój treningowy Akademii. W związku z tym, że trenujemy cały rok i również w okresach wiosenno-jesiennych, zawodnicy powinni mieć dresy klubowe, ortaliony, czapki klubowe, aby wyglądać jak profesjonalna drużyna.
Często dzieci w tych okresach przychodzą na treningi w strojach niesportowych, kurtkach, czapkach nieprzystosowanych do treningu sportowego na świeżym powietrzu. Wszystkie dostępne produkty można dokupić cyklicznie w sklepie klubowym w panelu rodzica.

5 / obuwie sportowe
Wszyscy zawodnicy na treningach zarówno w okresie letnim jak i zimowym powinni uczestniczyć w treningach w obuwiu przeznaczonym do piłki nożnej. Obuwie piłkarskie jest specjalnie przeznaczone do specjalistycznego treningu piłki nożnej, gdzie występują różne prowadzenia i uderzenia piłki , gdzie w butach do biegania czy trampkach nie ma odpowiedniego kształtu buta oraz odpowiedniej przyczepności obuwia na hali czy na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W okresach zimowych na halach polecane są halówki lub turfy które również można wykorzystać na boisku typu orlik, w okresie letnim na boisku ze sztuczną nawierzchnią polecane są turfy lub korki lane gumowe.

6 / okres letni po okresie zimowym zaczynamy zawsze w marcu – jeśli tylko zostaną uruchomione wszystkie boiska, będziemy od razu przenosić się na zajęcia na powietrze. Względem zdrowotności, sytuacji pandemicznej i warunków treningowych, gdzie jest więcej miejsca. Treningi na dworze są efektywniejsze i bardziej prozdrowotne.

W razie pytań i spraw związanych z pionem sportowym i organizacyjnym zawsze można kontaktować się z koordynatorami:

Stefanem Potockim    508 447 681    s.potocki@akademiapilki.pl
oraz
Rafałem Różyckim    500 304 334    r.rozycki@akademiapilki.pl