ŁAF: zmiana wysokości składek członkowskich od 1.09.2021 (REPREZENTACJE ŁAF)

Drodzy Rodzice,
w związku z wejściem w nowy sezon rozgrywkowy musimy niestety ponownie zwiększyć składkę członkowską klubową. Nowa składka będzie obowiązywała od 1 września 2021 roku.

Składka we wszystkich grupach reprezentacyjnych, od kategorii wiekowej Orlik czyli rocznik 2012 wzwyż, będzie zwiększona o 20 zł.

Spowodowane jest głównie brakiem finansowania w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich – z przyczyn formalnych w nowym sezonie nie jesteśmy już w certyfikacji – oraz ciągle rosnącymi kosztami organizacji i prowadzenia zajęć w Akademii, takimi jak: wynajmy obiektów sportowych, zwiększone koszty eksploatacyjne wynajmu obiektów sportowych w okresach zimowych sale sportowe ( już dostaliśmy informacje z kilku obiektów sportowych, gdzie mają trenować drużyny, że będą zwiększone koszty w związku z podwyżkami prądu, ogrzewania itd. ), podatki od wynagrodzeń trenerów, zakup pomocy treningowych.

Obecnie posiadamy bardzo dużo drużyn reprezentacyjnych, które występują w ligach ŁZPN. Duża część z nich trenuje i gra na dużych boiskach, niektóre zespoły grają w dwóch ligach jednocześnie, a koszty wynajmu obiektów, obsługi sędziowskiej, opieki medycznej rosną od dwóch lat i są bardzo duże. Bez zewnętrznego finansowania i pomocy miasta czy gminy, tak jak czasem bywa w miejskich klubach, jesteśmy postawieni pod ścianą – obecne składki przy takim funkcjonowaniu Akademii niestety nie są wystarczające.

Jesteśmy klubem z przyszłością. Cały czas mamy jeden najbliższy cel czyli budowa własnego boiska, która może pomóc w odciążeniu kosztów wynajmu zewnętrznych obiektów. Po tylu latach nie chcemy zniknąć z piłkarskiej mapy Łodzi, a rozwinąć się jeszcze bardziej. W planach mamy ciągłość szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych i stworzenie drużyny seniorów, gdzie młodzi zawodnicy będą mogli stawiać swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej.

W przypadku dodatkowych, czwartych zajęć w grupach starszych (jak treningi motoryczne czy bramkarskie), nie jesteśmy w stanie finansować ich w całości. Będziemy chcieli w jak największym stopniu je dofinansować, ale część na pewno będą musieli pokryć Państwo. Wkrótce podamy do wiadomości wszystkie ustalenia.

Wierzymy, że zrozumiecie Państwo sytuację, a my dołożymy wszelkich starań, aby zawodnicy rozwijali się jak najlepiej pod skrzydłami naszej Akademii.

Organizacyjnie w systemie klubowym od 1 września wszystkie składki zostaną zwiększone o 20 zł.

W razie pytań prosimy kierować się do koordynatorów i Zarządu:

Stefan Potocki
508 447 681  |  s.potocki@akademiapilki.pl

Rafał Różycki
500 304 334  |  r.rozycki@akademiapilki.pl