LIST OTWARTY WS. BUDOWY BOISKA

 LIST OTWARTY W SPRAWIE POMOCY PRZY BUDOWIE  BOISKA

Drodzy Rodzice!

Jak już wiecie, po wielu latach starań udało nam się wydzierżawić teren pod budowę własnego  boiska!

Pierwsza dzierżawa będzie na okres 15 lat.  Teren, który wydzierżawiliśmy to bardzo fajne miejsce z dużym potencjałem sportowym – stare boisko dawnej Elty przy ulicy Wiernej Rzeki (Teofilów / przy Aquaparku Wodny Raj).

W Łodzi codziennie spotykamy się z problemem ogromnego zapotrzebowania na pełnowymiarowe boiska, gdzie przez cały rok mogą odbywać się treningi dzieci powyżej 12. roku życia. W pewnym momencie napotykamy na przeszkodę – braki w miejskiej infrastrukturze sportowej, przez które młodzież nie ma gdzie kontynuować swojej przygody z piłką.

Docelowo chcielibyśmy podjąć się budowy pełnowymiarowego boiska piłkarskiego 100m x 60m ze sztuczną trawą, oświetleniem i zapleczem kontenerowo-szatniowym lub innym.

Dodatkowo, na kolejne etapy, chcemy zostawić miejsce na pełnowymiarowe boisko piłkarskie z trawą naturalną.

Cała podstawowa inwestycja będzie wahać się w granicach 1,5 mln zł.

Struktura Akademii nie zmieni się. Nadal będziemy prowadzić zajęcia dla najmłodszych dzieci na terenie 5 dzielnic w Łodzi. Boisko ma być przyszłością dla najstarszych dzieci, które będą dalej mogły się rozwijać w naszym klubie.

Możemy prowadzić tam wiele dodatkowych projektów dla wszystkich dzieci z całego  klubu, takie jak treningi dodatkowe, weekendowe mecze, liga wewnętrzna, turnieje.

Finansowanie inwestycji, której będziemy się podejmować, będzie rozłożone na kilka sektorów, takich jak: dofinansowania/dotacje, kredyty, pożyczki, pomoc sponsorów, środki własne.

Niestety nie będzie łatwo, ponieważ poprzez pandemię Covid-10 wyniki finansowe naszego klubu za rok 2020 nie są za dobre.

Wiemy, że nasza rodzina ŁAF jest bardzo duża i w wielu sprawach możemy na siebie wzajemnie liczyć. Każdy z nas pracuje w innej branży i jeżeli ktoś z Was, drodzy Rodzice, chciałby podzielić się z nami kontaktami do osób/firm, które chciałyby podjąć z nami współpracę przy budowie boiska (lub sami jesteście takimi osobami) –
gorąco prosimy o pomoc i kontakt z nami!

Czego potrzebujemy?

1 //  do 31 marca składamy wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu z programu „Sportowa Polska” na dofinansowanie infrastkury sportowej;
Niestety dochodzą nas słuchy, że z uwagi na podziały polityczne, projekty dotyczące naszego miasta często przepadają. Jako klub prowadzimy działalność ponad podziałami politycznymi, skupiając się na rozwoju sportowym młodych Łodzian, bez względu na preferencje polityczne. Poszukujemy więc kontaktu do osób, które mogłyby wesprzeć nasz projekt z różnych środowisk politycznych, tym także z partii Prawo i Sprawiedliwość – aby przedstawić im nasz projekt i wspólnie działać na rzecz naszych dzieci i młodzieży.  (Waldemar Buda, Piotr Gliński itd.)

2 // Poszukujemy kontaktów do:

– osób/firm zajmujących się dotacjami/ kredytami

– osób/firm zajmujących się ogrodzeniami, bramami

– firmy budowlane, które mogą zająć się przygotowaniem ziemi do budowy boiska

– firm zajmujących się korytowaniem z wywozem urobku

– firm zajmujących się profilowaniem i zagęszczaniem podłoża

– firm zajmujących się warstwą odsączająca z piasku

– firmy transportowych, które mogły by przewieźć kruszywa

– firm, które mogłyby przekazać większe ilości kruszywa i piasku

– elektryków (podłączenia prądu)

– hydraulików (podłączenia wody)

– architektów

– firmy z kostką brukową

– firmy zajmujących się budową kontenerów socjalnych lub innego typu budynków użytkowych

3 //  Sponsoring i pomoc finansowa:

Oczywiście poszukujemy drobnych i większych sponsorów, którzy mogliby wspomóc nas finansowo lub rzeczowo w obecnej sytuacji. Już niedługo co miesiąc będziemy musieli opłacać czynsz dzierżawy około 4000 zł miesięcznie, a każda złotówka będzie potrzebna.

Rodziców, którzy pracują w większych firmach, które mogłyby przekazać jakieś środki lub materiały zachęcamy do współpracy.

4 //  Poszukujemy również głównego sponsora tytularnego Akademii, który mógłby być na koszulkach i nowym obiekcie sportowym.  Do każdej oferty i pomocy chcemy podejść indywidualnie i elastycznie.

Prosimy kierować wszelkie zapytania i oferty do zarządu:

Stefan Potocki – tel. 508 447 681 –  s.potocki@akademiapilki.pl

Rafał Różycki – tel. 500 304 334 – r.rozycki@akademiapilki.pl

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za każdą formę wsparcia i pomocy!