ŁÓDZKA AF: treningi w wakacje 2022

 Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) jak co roku, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i strukturą naszej Akademii oraz udziałem w Certyfikacji Szkółek PZPN, zajęcia odbywają się normalnie – według planu wakacyjnego, który będzie obowiązywał od 4 lipca.

Plany w większości grup nie powinny ulec zmianie, plan zostanie przedstawiony pod koniec czerwca.

W niektórych grupach zajęcia będą łączone tak, aby było można przeprowadzić efektywny trening. W przypadku za małej lub za dużej liczby osób na treningach danej grupy będziemy na bieżąco korygować plany zajęć.

Oczywiście wszystkie osoby, które wyjeżdżają na urlopy mają możliwość odrobienia zajęć w tej samej kategorii wiekowej w innej grupie (inna dzielnica) według tych samych planów wakacyjnych.

 

Dlaczego zajęcia w wakacje są ważne?

Jako profesjonalna Akademia certyfikowana przez PZPN, w każdej kategorii wiekowej (w grupie poczatkującej czy zaawansowanej) prowadzimy zajęcia według programu szkolenia, który zakłada realizację różnych tematów, podobnie jak ma to miejsce w szkole.

Najważniejszym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi zawodnika jest ciągłość szkolenia – chcemy w danych grupach wiekowych pracować, tak aby dzieci szły do przodu i można było stosować progresywne środki treningowe.

Jako Klub chcemy tworzyć jak najwięcej grup zaawansowanych, gdzie z każdym rokiem dzieci się rozwijają, lecz w przypadku tak długich przerw i słabej frekwencji niektórzy zawodnicy nie dogonią innych zawodników, którzy uczęszczają na zajęcia regularnie przez cały rok.

Rodziców prosimy o jak największą frekwencje na treningach – to dla dobra i zdrowia dzieci.
Tak jak w każdej dziedzinie – systematyczność pracy daje efekty.

 

Obozy sportowe oraz półkolonie piłkarskie organizowane przez nasz Klub mają na celu zniwelowanie przerw w treningach w okresie wakacji oraz podsumowania półrocza treningów. Dlatego uczestnictwo w obozach czy półkoloniach jest bardzo ważne z puntu widzenia sportowego – podczas obozu trenujemy dwa czy trzy razy dziennie wykonując przez tydzień ok. 1,5 miesiąca standardowej pracy w treningach. Podobnie jest w przypadku półkolonii.

 

 

Z poważaniem

Trenerzy oraz Koordynatorzy ŁAF