Obóz piłkarski ŁAF | WIĘCBORK | 9-16.07 | lato 2022

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

jeśli wyrażają Państwo chęć wpisania dziecka na listę rezerwową – prosimy o przesłania e-maila na adres obozy@akademiapilki.pl

TERMIN:

9-16 lipca 2022
sobota-sobota
(8 dni / 7 nocy)

UCZESTNICY:

ŁÓDZKA AKADEMIA FUTBOLU
BAŁUTY
CHOJNY
TEOFILÓW
RETKINIA
DĄBROWA

KONTAKT:

obozy@akademiapilki.pl

tel. 690 202 407

ZAKWATEROWANIE i WYŻYWIENIE:

WIĘCBORK
Ośrodek Wypoczynkowy „Tęcza”

pokoje/domki 3-4 os z łazienkami

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

OBIEKTY SPORTOWE:

pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną nawierzchnią

orlik

INNE:

opieka naszych trenerów

ubezpieczenie NNW

transport autokarem

piłkarska koszulka dla każdego uczestnika

KOSZT:   1550 zł

zaliczka: 350 zł
w ciągu 7 dni od zgłoszenia

II rata: 1200 zł
do 25 czerwca 

TYTUŁ PRZELEWU:

WIĘCBORK – imię i nazwisko dziecka, rocznik

MOŻLIWA JEST CZĘŚCIOWA PŁATNOŚĆ POPRZEZ REALIZACJĘ BONU TURYSTYCZNEGO
taką chęć należy zgłosić mailowo na adres obozy@akademiapilki.pl – otrzymają Państwo wtedy instrukcję jak tego dokonać

ABY ZGŁOSIĆ DZIECKO NA OBÓZ:

1. zaloguj się do swojego Panelu Rodzica w naszym systemie internetowym www.akademiapilki.pl

2. przejdź do zakładki UCZESTNICY, a następnie WYBIERZ OBÓZ

3. wybierz z listy odpowiedni wypoczynek … i już!

Otrzymasz wiadomość zwrotną z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia i dalszą instrukcją dot. formalności i płatności.
Faktura wygeneruje się automatycznie, znajdziesz ją w zakładce PŁATNOŚCI.

FAKTURA:

Jeżeli faktura za obóz ma być wystawiona na inne dane niż te podane w systemie, zgłoszenie na obóz należy przesłać bezpośrednio na adres obozy@akademiapilki.pl w treści wpisując: dane dziecka, dane rodzica oraz dane do faktury

Dane należy przesłać PRZED dokonaniem płatności (!)

REZERWACJA MIEJSCA:

Warunkiem 100% rezerwacji miejsca na obozie jest wpłata zaliczki w określonym terminie.

Zgłoszenie dziecka wyłącznie u trenera nie gwarantuje rezerwacji miejsca. Lista uczestników tworzona jest na podstawie zgłoszeń w systemie lub zgłoszeń mailowych.

DOKUMENTY:

Wypełnione i podpisane oryginały prosimy przekazać trenerowi grupy.
Skan/wyraźne zdjęcia dokumentów przesłać mailem na adres obozy@akademiapilki.pl

PLIKI DO POBRANIA:

UMOWA WKRÓTCE

KARTA KWALIFIKACYJNA uczestnika wypoczynku

REGULAMIN COVID – obóz

Wypełniony i podpisany oryginał należy przekazać kierownikowi wypoczynku w dniu jego rozpoczęcia na porannej zbiórce – brak poniższego oświadczenia uniemożliwi udział dziecka w wypoczynku i wyjazd razem z grupą:

OŚWIADCZENIE COVID

INNE:

Podstawowa lista rzeczy, które powinny znajdować się w bagażu obozowicza:
BAGAŻ OBOZOWICZA – podstawowa lista rzeczy

 

Przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości Rodziców co do organizacji obozów:

 

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

Podstawą opieki zdrowotnej podczas obozu jest prawidłowo wypełniona przez Rodzica karta kwalifikacyjna. Prosimy nie zostawiać w karcie pustego miejsca w części przeznaczonej na opis stanu zdrowia dziecka. Prosimy również o dołączenie do karty dodatkowej kartki z opisem postępowania z dzieckiem w razie bólu brzucha, biegunki i innych dolegliwości, które mogą mu doskwierać (trzecia strona karty kwalifikacyjnej). Nam, kadrze, nie wolno podawać dzieciom żadnych leków bez porozumienia z rodzicem. Taka lista z zaleceniami skraca czas działania w razie potrzeby. Można również przygotować dla swojego dziecka „mini-apteczkę”, która jest przechowywana przez kadrę (kilka tabletek przeciwbólowych, przeciw biegunce itp.).

W przypadku dzieci chorych przewlekle, które przyjmują stałe leki – należy przygotować rozpiskę dawkowania leków i dołączyć ją do opakowania. Nad wydawaniem dzieciom leków czuwa kadra. Zależy nam na tym, żeby stan zdrowia nie przekreślał szans dzieci na zabawę z rówieśnikami, dlatego skrupulatnie wydajemy leki, obserwujemy dzieci i często pytamy jak się czują.

W czasie trwania obozu dzieci objęte są ubezpieczeniem NNW (podróż autokarem, pobyt w ośrodku, zajęcia sportowe).

Każdy wypoczynek podlega kontroli lokalnego Sanepidu i jest zgłoszony do najbliższego ośrodka zdrowia.

Obóz jest organizowany w obiekcie spełniającym normy bezpieczeństwa, co stwierdza się np. na podstawie opinii straży pożarnej. Obiekty są także pod stałą kontrolą sanepidu.

Nasze obozy zawsze były i będą bezpieczne. Tym bardziej w obecnej sytuacji dołożymy wszelkich starań, aby zadbać o naszych Zawodników jak najlepiej. Obóz zostanie zorganizowany zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

ROZMOWA TELEFONICZNA Z DZIECKIEM  A TĘSKNOTA

W ciągu dnia zbieramy od dzieci telefony i przechowujemy je w pokoju kierownika. Dzieci dostają telefony na pół godziny w ciągu dnia (zazwyczaj po śniadaniu) – wtedy mogą do Państwa zadzwonić i podzielić się wrażeniami z wyjazdu. Nie rozdajemy dzieciom telefonów wieczorem, ponieważ miało to zły skutek – dzieci zamiast się uspokoić i zasnąć w dobrych humorach po wieczornych zabawach z kolegami, znacznie częściej płakały i miały problemy  z zasypianiem. Telefony poranne sprawdzają się dużo lepiej, dzieci są znacznie spokojniejsze i chętniej opowiadają o tym co robiły poprzedniego dnia, a nie skupiają się wokół tęsknoty.

Drugim bardzo ważnym elementem jest forma rozmowy telefonicznej z dzieckiem. Zawsze prosimy rodziców o jak najbardziej pozytywny przekaz czyli „Świetnie synku! Jestem z Ciebie dumny/a”, „Świetnie sobie radzisz” zamiast „Ja też za Tobą bardzo tęsknię!”, „Nie mogę się doczekać kiedy wrócisz!”. To oczywiste, że rodzice tęsknią za dziećmi, a dzieci za rodzicami, ale dodatkowe podkreślanie tego faktu bardzo źle wpływa na dziecko i wywołuje niepotrzebny smutek. Rodzic w rozmowie telefonicznej z dzieckiem odgrywa bardzo ważną rolę, ma bardzo duży wpływ na to jak będzie przebiegał obóz dziecka (czy będzie potrafiło cieszyć się czasem spędzonym z kolegami, treningami, czy przeciwnie – będzie rozżalone, płaczliwe, smutne). Każdy może płakać z tęsknoty, to naturalne i najczęściej chwilowe.

Kadra cały swój czas poświęca dzieciom. Nie praktykujemy tzw. „czasu wolnego”, kiedy dzieci robią co chcą, a kadra „zajmuje się sobą”. Przeciwnie, towarzyszymy dzieciom w zabawach i utrzymujemy z nimi kontakt przez cały czas. Razem trenujemy, razem się bawimy, śmiejemy i wygłupiamy. Staramy się utrzymywać dzieci w dobrym humorze przez cały dzień, aby nie miały czasu nawet zastanawiać się nad tęsknotą za domem. Wieczorami nie ma rygorystycznej godziny ciszy nocnej. Wiemy doskonale, że nie ma takiej możliwości, aby punktualnie o 22:00 wszystkie dzieci grzecznie zasnęły. O godz. 22:00 mają być już umyci i w piżamach, ale dajemy im jeszcze trochę czasu na zabawę w pokoju i rozmowy z kolegami, żeby poszli do łóżek weseli. Dzieci mogą zabrać na obóz własna poduszkę, ulubionego pluszaka czy książkę do czytania przed snem – wtedy również czują się pewniej i bezpieczniej.

Z kadrą można kontaktować się przez cały dzień.

WYŻYWIENIE

Podczas obozu dużą uwagę przywiązujemy do prawidłowego odżywiania. Dawka wysiłku fizycznego będzie duża, dlatego dzieci muszą zjadać serwowane im posiłki (śniadanie, obiad, kolacja).

Dzieciom można zapakować do plecaków przekąski, ale proszę, żeby były to produkty w miarę zdrowe i pożywne, np. paczkę landrynek czy żelków można z powodzeniem zastąpić paczką suszonych daktyli, które są smaczne (=słodkie w przypadku dzieci), a przede wszystkim zdrowe. Obóz jest okazją do wypracowania prawidłowych postaw żywieniowych nie tylko na tydzień, ale i na przyszłość. Słodycze były i będą konfiskowane, więc całkiem niepotrzebnie będą zajmować miejsce w walizce.

Zabieramy (np.): kisiele, budynie (+kubek i łyżeczka), wafle ryżowe (mogą być też smakowe), herbatniki  (mogą być też smakowe, np. Sunbites), suszone owoce.

Nie zabieramy (np.): czekolad, cukierków, batonów, chipsów, słonych paluszków, landrynek, lizaków, żelków.

Co do niejadków… Niejadek w domu wcale nie musi być niejadkiem na obozie. Wysyłek fizyczny znacznie wzmaga apetyt i nie ma możliwości, aby dziecko nie zjadło posiłku. Podczas obozów spotkaliśmy się z wieloma „niejadkami”, którzy wcinali po 3 porcje bigosu czy zupy jarzynowej albo prosili panią kucharkę o dodatkowego kotleta. Obozowa rzeczywistość jest nieco inna – dziecko nie ma wyboru jak w restauracji, mama nie zrobi innego obiadu, a skoro koledzy jedzą „to i ja zjem”.

Dzieci będą miały zapewniony zapas wody mineralnej – na treningi i na co dzień.