SP: zmiana wysokości składki członkowskiej od 1.09.2021

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że decyzją Zarządu z dnia 25.08.2021 od 1.09.2021 zmianie ulegnie wysokość składki członkowskiej. Doświadczenia ostatnich kilkunastu miesięcy, ciągle rosnące koszty wszystkich towarów i usług związanych z prowadzeniem klubu sportowego, drożejące wynajmy obiektów, podwyżki cen sprzętu sportowego, odzieży, rosnące podatki nie pozwalają nam na utrzymanie składki członkowskiej na obecnym poziomie.
Do tego dochodzą koszty związane z organizacją meczów ligowych, wynajmu obiektów na ten cel, wynagrodzenia dla sędziów i ratownika medycznego (tutaj też czekają nas podwyżki względem ubiegłego sezonu, rośnie m.in. ryczałt sędziowski/mecz).

Planujemy także znacznie podnieść wynagrodzenie naszym trenerom, co wiąże się z dodatkowymi kosztami nie tylko samego wynagrodzenia netto, ale też ze składkami ZUS i US, które pochłaniają sporą część budżetu zarezerwowanego na ten cel.

W związku z tym od 1.09.2021 będzie obowiązywała nowa składka członkowska:
160 zł  (+20 zł względem poprzedniej składki)
 w przypadku rodzeństw składka dla drugiego dziecka będzie równa 50zł

Głównym źródłem utrzymania klubu są składki członkowskie opłacane przez Was, Rodziców. Staraliśmy się uniknąć podwyżki licząc m.in. na większą dotację z Urzędu Miasta, ale niestety przyznane 18.000 zł na cały rok funkcjonowania całego klubu to w przeliczeniu na jedną drużynę zaledwie 160zł/mc, czyli jedna „dodatkowa” składka członkowska. To zaledwie kropla w morzu potrzeb. Sam wynajem obiektów sportowych „pożera” niemal cały dostępny budżet, nie wspominając już o innych kosztach funkcjonowania drużyn i całościowego funkcjonowania klubu. Zaledwie w pierwszym półroczu bieżącego roku udało nam się uniknąć podwyżki wynajmu boisk o 375% (niestety nie ma tu błędu w zapisie, MOSiR planował podniesienie stawek niemal 4-krotnie). O zmianę tej decyzji zabiegaliśmy przez wiele tygodni i finalnie udało nam się dojść do kompromisu.

Po 10 latach naszego funkcjonowania, po wielu fantastycznych piłkarskich przygodach przeżytych razem z naszymi Zawodnikami, nie chcemy ot tak, z powodów finansowych, ograniczać naszej działalności.
Korzystamy z najlepszych dostępnych obiektów sportowych w mieście w dużym wymiarze godzin – Stadion Miejski, Stadion w Borowiczkach, gdy tylko są one oddane do użytku. Mecze domowe rozgrywamy w najlepszych możliwych warunkach na jednej z najlepszych muraw w okręgu (Stadion Miejski).
Chcemy się rozwijać i razem z naszymi Zawodnikami wpisywać się w sportową mapę Płocka.
Chcemy też w dalszym ciągu tworzyć dla naszych Zawodników ważną sferę ich życia – drużynę.
Chcemy stwarzać chłopcom w wieku 12+ lat możliwość do uprawiania sportu, zapewniając im najlepsze dostępne w danym momencie obiekty treningowe, aby chłopcy dalej mogli realizować swoją piłkarską pasję.
W przyszłości chcemy także ubiegać się o gwiazdkę w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Rozglądamy się także za miejscem na własny obiekt treningowy. Myślimy o przyszłości, o rozwoju klubu bardzo intensywnie i poważnie, ale u progu wielu elementów stoją kwestie finansowe.

Do kwestii szkolenia piłkarskiego podchodzimy bardzo rzetelnie i staramy się zapewnić dzieciom jak najwyższą jakość prowadzonych treningów. Kadra trenerska stale się w tym aspekcie szkoli, aby realizować zajęcia zgodnie z dobrymi wzorcami, nie tylko stricte piłkarskimi. Propagujemy dobre wzorce zachowania, aby sport dziecięcy rozwijał się w dobrym kierunku i dawał dzieciom przede wszystkim radość.
Staramy się też, aby cała organizacja pracy klubu stawała się jak najbardziej funkcjonalna i przejrzysta, stąd m.in. wprowadzenie dodatkowego systemu ProTrainUp, który jest dla Państwa całkowicie darmowy.

Ze swojej strony zapewniamy, że dołożymy jeszcze większych starań, by jakość naszych treningów stale rosła i aby przynależność do naszego klubu sprawiała dzieciom jak najwięcej radości. Przy obopólny zaangażowaniu możemy stworzyć dla dzieci naprawdę dobre warunki do rozwoju ich pasji.

Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem z Państwa strony.

Wszystkie składki w klubowym systemie internetowym przypisane do Państwa umów zostaną zmienione i z dniem 1.09.2021 wygenerują się faktury z już nową kwotą.

Zarząd

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem:
500 304 314
p.kacperski@akademiapilki.pl
spartaplock@akademiapilki.pl