Akademia Bambini - Zajęcia Sportowe dla Dzieci

 • WF w przedszkolach
 • Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat

WF w przedszkolach

AKADEMIA BAMBINI czyli WF w przedszkolach

W wieku przedszkolnym rozpoczyna się dynamiczny i wszechstronny rozwój ruchowy dzieci. Kształtują się wtedy istotne nawyki niezbędne dla zdrowia, właściwego rozwoju, sprawności fizycznej i zdolności ruchowych. Z tą myślą proponujemy Państwu organizację zajęć ogólnorozwojowych, którymi zachęcamy dzieci do rozwoju ruchowego.

k

Podstawowe elementy naszego programu:

 • sprawność ogólna – rozwijanie sprawności ruchowej poprzez gry i zabawy
 • zajęcia koordynacyjne – nauka kontroli własnego ciała, równowagi, orientacji przestrzennej i koncentracji, z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów (m.in. drabinki koordynacyjne, obręcze, płotki gimnastyczne, kopuły stabilizacyjne)
 • motoryka – zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu dziecka
 • gry i zabawy w duchu współzawodnictwa sportowego – nauka współpracy z rówieśnikami
 • wychowanie przez sport – budowanie pewności siebie, higiena i kultura osobista, sport a obowiązki

k

Ich głównym celem jest zachowanie prawidłowej postawy ciała oraz wzmacnianie odporności fizycznej dzieci. Przedszkolaki uczą się postawy fair play oraz wzajemnego szacunku. Tym samym, propagujemy wzmacnianie relacji między dziećmi. W związku z tym, że WF zaczyna się dopiero w szkole podstawowej i zbyt mało godzin lekcyjnych poświęconych jest na realizację programu, chcemy, by dzieci uczestniczyły w większej ilości profesjonalnych zajęć ruchowych, już w wieku przedszkolnym. To kluczowy okres dla prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka.

AKADEMIA BAMBINI to:

 • doświadczona i profesjonalna kadra trenerska, prowadząca zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym (od 2011 roku), którą stanowią licencjonowani trenerzy oraz animatorzy z wykształceniem pedagogicznym
 • indywidualne podejście do każdego dziecka
 • grupy koedukacyjne
 • 45 minutowe zajęcia – min. raz w tygodniu dla całej grupy
 • plan zajęć i ceny ustalane są indywidualnie dla każdej placówki

Zajęcia sportowe dla dzieci „Akademii Bambini” prowadzone są w formie gier i zabaw.  W przypadku braku odpowiednich warunków do organizacji ćwiczeń w przedszkolu, prowadzimy je w salach lub na boiskach pobliskich szkół.

   k  

Kontakt:

Krzysztof Włodarczyk

tel. 730 851 910

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat

Zajęcia dostępne w Łodzi

Nasza metoda treningowa oparta jest o realne umiejętności piłkarskie wszystkich grup wiekowych. Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3  lat zostały dostosowane do wieku w taki sposób, by promować rozwój ich indywidualnych umiejętności. Dzięki temu dzieci w pełni wykorzystują trening.

Każda sesja treningowa koncentruje się wokół zabawy z piłką, oswajania się z nią, kontaktu z piłką tak często, jak to możliwe. Równie istotne są podstawowe elementy motoryki, stanowiące drugi filar naszego programu. AKADEMIA BAMBINI zapewnia wysoką jakość zajęć piłkarskich w połączeniu z ważnymi koncepcjami edukacji przedszkolnej, takimi, jak rozpoznawanie kolorów i liczb, współpraca w grupie i wyobraźnia dziecka.

Naszym celem rozbudzenie w dzieciach piłkarskiej pasji, nie zapominając przy tym o zabawie, bo dla maluchów dzieci jest najważniejsze, tak poznają świat.

Dzieci w wieku w wieku 2- 3 lata

Treningi opierają się na podstawowych umiejętnościach zdobytych w grupie młodszej. Wykorzystując znajomą strukturę, kontynuujemy rozwój dzieci zarówno fizyczny, jak i mentalny. Te dzieci, które rozpoczęły naukę w grupie młodszej, zachęcamy do samodzielnego uczestnictwa w zajęciach. Format treningów pozostaje niezmienny: nauka poprzez zabawę. Zatem żadne dziecko, które właśnie do nas dołącza, nie ma kłopotów z adaptacją i przyswojeniem treści zajęć.

Gry to główne narzędzie, którym się posługujemy. W grach ukrywamy naukę, zatem im więcej dzieci grają, tym chętniej uczestniczą w zajęciach ze znacznie większym zaangażowaniem. To sprawia im ogromną radość i przekłada się na budowanie pewności siebie oraz niezależności.

Informacje organizacyjne:

 • zachęcamy dzieci do samodzielnego udziału w zajęciach
 • zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat prowadzone są raz w tygodniu / po 60 minut / sobota lub niedziela
 • jeden trener / max 10 dzieci
 • jednorazowa opłata wpisowa 85zł
 • każdy nowy zawodnik otrzyma klubowy strój piłkarski w prezencie
 • składka miesięczna: 90zł

Kontakt:

Jacek Nowak

tel. 506 442 346

Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport od najmłodszych lat?

Dzieci z reguły uwielbiają się ruszać, są ciekawe świata i poznają go poprzez aktywność fizyczną. Ruch stymuluje rozwój dziecka i przynosi wiele korzyści młodym organizmom, dzięki temu dzieci rosną szybko i dojrzewają bez przeszkód. W Akademii Bambini nie tłumimy dziecięcych potrzeb, ale pozwalamy najmłodszym ruszać się i czerpać radość ze wspólnych zabaw sportowych, będących podstawą rozwoju. 

Sport przynosi wiele korzyści, między innymi: hartuje ciało, uczy cierpliwości, pokory i zdrowej rywalizacji, wycisza, dodaje pewności siebie oraz wzmacnia więzi międzyludzkie. W Akademii Bambini dziecko już od najmłodszych lat może rozwinąć się zarówno fizycznie, jak i mentalnie na wielu płaszczyznach. Treningi piłkarskie dla dzieci, umożliwiają nabycie cennych umiejętności i kształtowanie postaw przydatnych w późniejszym wieku.

Treningi piłkarskie dla dzieci

Prowadząc zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lata z miasta Łódź i okolic hartujemy ich ciała, uodparniając je na ból, urazy, przeciążenia, a także przyzwyczajając do wysiłku. Maluchy biorą udział w zabawach z piłką, oswajają się z nią. Wykonują przy okazji ćwiczenia ogólnorozwojowe pod okiem wykwalifikowanego trenera. W ten sposób wzmacniają swoje organizmy.

Nasze zajęcia dla dzieci nastawione są również na ćwiczenia koordynacji ruchowej i zmysłu równowagi. Podczas zabaw z piłką nożną mali kandydaci na piłkarzy pokonują drobne przeszkody, nabywając wprawy w poruszaniu się w pozycji wyprostowanej.

Zajęcia piłkarskie dla najmłodszych dzieci wpływają też pozytywnie na ich samopoczucie. Małe dzieci aktywnie spędzając czas w gronie rówieśników, dają upust energii. Dzięki temu stają się radośniejsze i bardziej pewne siebie.
Organizując zajęcia sportowe dla dzieci w mieście Łódź, umożliwiamy najmłodszym rozwijanie kompetencji komunikacyjnych i pamięci. Wiele dzieci chodzących na nasze treningi łatwiej nawiązuje kontakt z rówieśnikami i szybciej zapamiętuje polecenia trenera.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jakie zajęcia sportowe dla 3-latka wybrać?

Jeśli chodzi o zajęcia sportowe dla 3-latka, doskonałym wyborem będą zajęcia piłkarskie, podczas których rozwija sprawność ruchową, koordynację oraz motorykę, a dodatkowo oswaja się także z piłką. Takie zajęcia dodatkowe dla 3-latka zapewniają wszechstronny rozwój poprzez zabawę.

Od jakiego wieku zapisać dziecko na piłkę nożną?

Nasze treningi piłkarskie zostały ułożone w taki sposób, by mogły skorzystać z nich nawet 2- lub 3-letnie dzieci. Wykwalifikowani trenerzy prowadzą zajęcia ogólnorozwojowe oraz wprowadzają elementy gry w piłkę nożną pod postacią zabawy. Jeśli interesują Cię zajęcia sportowe dla dzieci, Łódź zaprasza nawet dwuletnie dzieci do udziału w pierwszych treningach.