Przewagi ŁAF

 

Dlaczego warto wybrać Łódzką Akademię Futbolu?

 

Przedstawiamy Państwu najważniejsze aspekty, które wyróżniają nas spośród innych:

 

Baza sportowa

Dzięki współpracy z miastem i łódzkimi szkołami zapewniamy treningi na dobrych boiskach ze sztuczną trawą, zapewniamy również pełnowymiarowe boiska dla dzieci z grup starszych powyżej 12 roku życia. W okresie zimowym treningi odbywają się na salach i halach sportowych w dogodnych lokalizacjach dla rodziców.

W 2022 roku ruszy budowa własnego boiska pełnowymiarowego dla naszego klubu i zawodników.

Lokalizacje blisko domu

W związku z tym że nabór dla dzieci do grup poczatkujących odbywa się w na kilku dzielnicach w łodzi tak aby każdy miał blisko swoją pociechę dowieść na zajęcia. Trenujemy na Bałutach, Chojnach , Dąbrowie, Retkini i Teofilowie. W każdej dzielnicy prowadzimy nabór dla wszystkich dzieci od 4 do 13 roku życia.

Profesjonalna kadra szkoleniowa

Grupa 20 trenerów z uprawnieniami trenerskimi PZPN , większość z trenerów jest w klubie od kilku lat, niezbędne doświadczenie pomaga nam w ciągłym rozwoju , trenerzy uczestniczą w wielu konferencjach i stażach trenerskich aby mieć jak największą wiedzę do przekazania dla zawodników.

Program szkoleniowy

Pracujemy według programu szkoleniowego opartego na wytycznych Polskiego Związku Piłki Nożnej, wszystkie treningi są przygotowywane według głównych celów i założeń na dana grupę wiekową, wszyscy trenerzy pracują w programie ProTrainUp, gdzie wszystkie treningi w formie graficznej są zapisywane do głównej bazy klubowej.

Ubezpieczenie NNW

Każdy zawodnik Łódzkiej Akademii Futbolu w ramach członkostwa w klubie ma zapewnioną ochronę ubezpieczeniową podczas zajęć  NNW które ma dodatkową opcję kosztów leczenia , rehabilitacji i wizyt lekarskich.

Opieka lekarza klubowego – ortopedy

W razie urazów lub konsultacji  posiadamy podpisana umowę z lekarzem sportowym – ortopedą. Każdy zawodnik może umówić się do lekarza klubowego specjalisty ortopedii i traumatologii, lekarz sportowy, który również wykonuje badania w naszym klubie.

 

Możliwość odrabiania treningów

W naszej Akademii każdy trening który z różnych przyczyn pogodowych lub innych nie odbędzie się musi zostać odrobiony, również w związku z kilkoma lokalizacjami treningów można odrabiać treningi w innych grupach treningowych tej samej kategorii wiekowej w innej dzielnicy.

Liga wewnętrzna Akademii

Liga Małych Mistrzów – System rozgrywek dla zawodników z grup naborowych w celu rywalizacji i podnoszenia umiejętności  dla wszystkich zawodników. Rozgrywki odbywają się zawsze raz w miesiącu, uczestniczą i rywalizują w nim dzieci z wszystkich dzielnic.

Dwie ścieżki rozwoju zawodników

W naszej akademii stawiamy na rozwój wszystkich zawodników zarówno początkujących jak i zaawansowanych, dlatego mamy grupy naborowe ,,Firt Kick ‘’ gdzie dzieci uczą się piłki nożnej od podstaw i są na bieżąco obserwowane oraz grupy zaawansowane tzw. Reprezentacje, gdzie dzieci trenują dłużej lub wykazują większe predyspozycje fizyczne i umiejętności w pierwszym etapie szkolenia. Nasi zawodnicy również trenują po 12 roku życia na pełnowymiarowych boiskach.

Duża liczba zawodników = odpowiednia selekcja

 

Wiemy, jak ważne jest odpowiednie samopoczucie dziecka podczas zajęć. Dlatego każda nasza grupa treningowa jest w pełni dostosowana do wieku uczestników. Dzięki temu mamy możliwość zapewnienia odpowiednich warunków rozwojowych nawet najmłodszym zawodnikom.

 

Treningi przez cały rok

Nasza Akademia prowadzi zajęcia przez cały rok kalendarzowy , w związku z tym że wakacje to duża przerwa pod względem sportowym , treningi odbywają się cały rok co pozwala na odbycie większej liczby jednostek treningowych w całym sezonie treningowym.

Ciągłość szkolenia po 12 roku życia

Nasza Akademia nie kończy szkolenia jak większość szkółek po 12 roku życia, nasi zawodnicy również trenują po tym okresie gdzie grają odpowiednio w piłce 9 osobowej i 11 osobowej według kategorii wiekowych.

Turnieje ogólnopolskie

Co roku organizujemy halowe turnieje ogólnopolskie dla dzieci w kategoriach wiekowych skrzat, żak, orlik gdzie są duże nagrody rzeczowe, puchary, medale.

Zajęcia dla 2-3 latków

Prowadzimy zajęcia dla dzieci już od 2 roku życia, są to zajęcia adaptacyjne ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej z aktywnym udziałem rodzica. Treningi odbywają się raz w tygodniu, rodzice czynnie uczestniczą ze swoimi pociechami na zajęciach.

Indywidualne treningi piłkarskie

Nasi zawodnicy mogą korzystać z oferty indywidualnych treningów piłkarskich , które odbywają się w małych grupach i są stworzone po to, by zawodnicy podnosili lub poprawiali swoje umiejętności piłkarskie i fizyczne

Obozy Sportowe i półkolonie piłkarskie

W wakacje oraz ferie zimowe są zawsze organizowane obozy sportowe wyjazdowe oraz półkolonie piłkarskie w mieście. Tak aby dzieci podczas przerwy od szkoły mogły spędzić czas na sportowo. Obozy i półkolonie służą zwiększeniu umiejętności zawodników  oraz integracji w grupach.