SPARTA PŁOCK: informacja dot. płatności od 1.06.2020

Drodzy Rodzice!

Od 1 czerwca 2020r. zmianie ulegnie wysokość miesięcznej składki członkowskiej. Będzie ona wyższa o kwotę 30zł, tj. 140zł. Podwyżka składki dotyczy grup zaawansowanych, które biorą udział w rozgrywkach POZPN, czyli grup, w których:

  • od maja została zwiększona liczba treningów w tygodniu
  • treningi odbywają się na boiskach pełnowymiarowych, gdzie koszt wynajmu jest bardzo wysoki
  • organizacja meczu ligowego wiąże się z wysokimi dodatkowymi kosztami (wynajem boiska, opłacenie sędziego i ratownika medycznego)

Podwyższenie składki członkowskiej jest spowodowane rosnącymi kosztami związanymi z utrzymaniem Klubu, głównie rosnącymi kosztami wynajmu obiektów sportowych, na których trenujemy. Staraliśmy się możliwie jak najdłużej nie zmieniać wysokości składki członkowskiej, jednak rosnące koszty utrzymania każdej z grup nie dają nam wyboru. Musimy działać tak, aby budżet wydatkowany na funkcjonowanie każdej z drużyn był przynajmniej równy wpływom ze składek członkowskich.

Zwiększenie liczby treningów w tygodniu wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na wynajmowane boiska, czyli z kosztami ponoszonymi za każdą jednostkę treningową. Dodatkowo wzrośnie także pensja trenera, ponieważ będzie pracował więcej. Organizacja 1 meczu ligowego na boisku pełnowymiarowym to dla nas koszt rzędu ok. 400zł.

Sezon zimowy: zależy nam na tym, aby sezon treningów na boiskach otwartych trwał jak najdłużej, dopóki pozwolą nam na to warunki atmosferyczne. Staramy się zapewniać grupom optymalne warunki treningowe w sezonie halowym, jednak prosimy pamiętać, że musimy dopasować się także do możliwości, jakie stawiają przed nami zarządcy obiektów. Ciężko jest znaleźć odpowiedni obiekt w dogodnych terminach (aby nie zmieniać dni treningów), przy wynajmie zaledwie na 3 miesiące. Dokładamy do tego wszelkich starań, ale istnieje możliwość, że w okresie halowym powrócimy do systemu treningów 2 razy w tygodniu. Przy czym nowa składka członkowska została uśredniona na wszystkie miesiące roku, nie będzie zatem zimą zmieniana.

Sezon wakacyjny: przy ustalaniu planu treningów w okresie lipiec-sierpień będziemy się kierować frekwencją – jeżeli będzie ona niska to w tym okresie powrócimy do treningów 2 razy w tygodniu, przy czym składka w tych miesiącach będzie obniżona do pierwotnej, tj. 110zł.

Jak Państwo wiedzą, nasz Klub finansowany jest niemal całkowicie ze składek członkowskich opłacanych przez Rodziców. Dopiero w ubiegłym roku, po tym jak przy Akademii Futbolu utworzyliśmy Stowarzyszenie Sportu i Kultury Fizycznej Sparta Płock, otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta w kwocie 10.000zł na działalność Klubu przez okres 12 miesięcy. Jest to kwota niewielka, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie prowadzimy 8 drużyn z różnych roczników.

Wszystkim Nam – koordynatorom i trenerom – zależy na rozwoju naszej Sparty. Chcielibyśmy trenować na jak najlepszych obiektach piłkarskich, aby dzięki temu zapewnić dzieciom jak najwyższą jakość szkolenia i komfort treningu. Z sezonu na sezon robimy krok do przodu i zaznaczmy swoje miejsce na sportowej mapie Płocka. Jesteśmy członkiem Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Już dawno odeszliśmy od tego, że prowadzimy tylko szkółkę piłkarską dla dzieci w wieku 4-12 lat. Działamy na takich zasadach jak miejski klub sportowy i chcemy zajmować się szkoleniem dla coraz starszych kategorii wiekowych.

Do kwestii szkolenia piłkarskiego podchodzimy bardzo rzetelnie i staramy się zapewnić dzieciom jak najwyższą jakość prowadzonych treningów. Kadra trenerska stale się w tym aspekcie szkoli, aby realizować zajęcia zgodnie z dobrymi wzorcami, nie tylko stricte piłkarskimi. Propagujemy dobre wzorce zachowania, aby sport dziecięcy rozwijał się w dobrym kierunku i dawał dzieciom przede wszystkim radość.

Pobierana przez nas składka członkowska nie jest formą opłaty za jakąkolwiek usługę świadczoną przez Klub. Jest to składka za członkostwo w Klubie i świadome wsparcie funkcjonowania Klubu, którego członkiem jest każdy z naszych zawodników.

Wszystkie składki w klubowym systemie internetowym przypisane do Państwa umów zostaną zmienione na kwotę o 30zł wyższą, wskutek czego kwota na miesięcznej fakturze za składkę członkowską również będzie wynosiła 140zł, począwszy od 1 czerwca 2020r.

Poniżej znajduje się link do pliku z aneksem do umowy. Prosimy o przesłanie skanu lub wyraźnego zdjęcia podpisanego aneksu na adres mailowy spartaplock@akademiapilki.pl oraz o przekazanie oryginału trenerowi prowadzącemu zajęcia w danej grupie.

Druk aneksu można odebrać także od Trenera.

aneks do umowy AF – zmiana składki członkowskiej od 1.06.2020 – plik do pobrania

Dziękujemy!
Sparta Płock