Obóz piłkarski CHABSKO | 3-9 lipca | lato 2022

TERMIN:

3-9 lipca 2022
niedziela-sobota

 

UCZESTNICY:

WISŁA TORUŃ
SPARTA PŁOCK
zawodnicy  wszystkich drużyn

! liczba miejsc jest ograniczona !
KONTAKT:

obozy@akademiapilki.pl

tel. 690 202 407

ZAKWATEROWANIE i WYŻYWIENIE:

CHABSKO
Ośrodek Wypoczynkowy „HEAVEN”

pokoje 4-5 os z łazienkami

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

OBIEKTY SPORTOWE:

3 boiska piłkarskie z naturalną nawierzchnią na terenie obiektu
1  boisko pełnowymiarowe
2  boiska o wymiarach 70×40 m

boisko do beachsoccera

boisko do siatkonogi

2 baseny 10-metrowe

INNE:

opieka naszych trenerów

ubezpieczenie NNW

transport autokarem

klubowy prezent

KOSZT:   1449 zł

Przy płatności za obóz można zrealizować BON TURYSTYCZNY


zaliczka: 249 zł
w ciągu 5 dni od zgłoszenia

II rata: 600 zł
do 30 maja 2022

III rata: 600 zł
do 30 czerwca 2022

TYTUŁ PRZELEWU:

CHABSKO – imię i nazwisko dziecka

ABY ZGŁOSIĆ DZIECKO NA OBÓZ:

1. zaloguj się do swojego Panelu Rodzica w naszym systemie internetowym www.akademiapilki.pl

2. przejdź do zakładki UCZESTNICY, a następnie WYBIERZ OBÓZ

3. wybierz z listy odpowiedni wypoczynek … i już!

Otrzymasz wiadomość zwrotną z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia i dalszą instrukcją dot. formalności i płatności.
Faktura wygeneruje się automatycznie, znajdziesz ją w zakładce PŁATNOŚCI.

FAKTURA:

Jeżeli faktura za obóz ma być wystawiona na inne dane niż te podane w systemie, zgłoszenie na obóz należy przesłać bezpośrednio na adres obozy@akademiapilki.pl w treści wpisując: dane dziecka, dane rodzica oraz dane do faktury

Dane należy przesłać PRZED dokonaniem płatności (!)

REZERWACJA MIEJSCA:

Warunkiem rezerwacji miejsca na obozie jest wpłata zaliczki w określonym terminie i dostarczenie umowy w ciągu 7 dni od zgłoszenia (skan umowy bez załączników, str. 1-3, należy przesłać na adres obozy@akademiapilki.pl. Numer umowy nadaje Organizator.

Zgłoszenie dziecka wyłącznie u trenera nie gwarantuje rezerwacji miejsca. Lista uczestników tworzona jest na podstawie zgłoszeń w systemie lub zgłoszeń mailowych.

DOKUMENTY:

Wypełnione i podpisane oryginały prosimy przekazać trenerowi grupy.
Skan/wyraźne zdjęcia dokumentów przesłać mailem na adres obozy@akademiapilki.pl 

 

PLIKI DO POBRANIA:

UMOWA OBOZOWA 

KARTA KWALIFIKACYJNA uczestnika wypoczynku

REGULAMIN COVID – obóz

Wypełniony i podpisany oryginał należy przekazać kierownikowi wypoczynku w dniu jego rozpoczęcia na porannej zbiórce – brak poniższego oświadczenia uniemożliwi udział dziecka w wypoczynku i wyjazd razem z grupą:

OŚWIADCZENIE COVID

INNE:

Podstawowa lista rzeczy, które powinny znajdować się w bagażu obozowicza:
prosimy pamiętać o spakowaniu środków ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki, środek odkażający).

BAGAŻ OBOZOWICZA – podstawowa lista rzeczy

 

Przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości Rodziców co do organizacji obozów:

DLACZEGO CHABSKO?

To ośrodek ze świetnym zapleczem sportowo-rekreacyjnym oraz noclegowym.
Jest to ośrodek kameralny, zarezerwowany w całości wyłącznie dla naszych drużyn, a nie olbrzymi dom kolonijny na 300 osób – do tej pory unikaliśmy takich miejsc, bo chcemy mieć spokój (szeroko pojęty) i swobodę w dostępie do infrastruktury sportowej.

Głównym celem wyjazdu na obóz jest szkolenie piłkarskie naszych zawodników, a obiekty przy hotelu dają nam ku temu świetną możliwość. Pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią jest najlepszym wyborem dla organizacji obozu – zdecydowanie lepszym niż boisko sztuczne, które latem bardzo się nagrzewa. Dodatkowo boiska znajdują się tuż przy ośrodku, dzięki czemu nie tracimy czasu na dojście/powrót z obiektu, co przy treningach 2-3 razy dziennie pochłania sporo czasu i sił.

Hotel „Heaven” położony jest w zacisznym miejscu, a to dla nas ważne, bo obóz to też czas na relaks, wyciszenie i integrację grupy bez niepotrzebnych rozpraszaczy, szumu ulic.  Jedziemy w teren zadrzewiony, położony tuż przy jeziorze, gdzie dzieci będą mogły oddychać zupełnie świeżym powietrzem.

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

Podstawą opieki zdrowotnej podczas obozu jest prawidłowo wypełniona przez Rodzica karta kwalifikacyjna. Prosimy nie zostawiać w karcie pustego miejsca w części przeznaczonej na opis stanu zdrowia dziecka. Prosimy również o dołączenie do karty dodatkowej kartki z opisem postępowania z dzieckiem w razie bólu brzucha, biegunki i innych dolegliwości, które mogą mu doskwierać (trzecia strona karty kwalifikacyjnej). Nam, kadrze, nie wolno podawać dzieciom żadnych leków bez porozumienia z rodzicem. Taka lista z zaleceniami skraca czas działania w razie potrzeby. Można również przygotować dla swojego dziecka „mini-apteczkę”, która jest przechowywana przez kadrę (kilka tabletek przeciwbólowych, przeciw biegunce itp.).

W przypadku dzieci chorych przewlekle, które przyjmują stałe leki – należy przygotować rozpiskę dawkowania leków i dołączyć ją do opakowania. Nad wydawaniem dzieciom leków czuwa kadra. Zależy nam na tym, żeby stan zdrowia nie przekreślał szans dzieci na zabawę z rówieśnikami, dlatego skrupulatnie wydajemy leki, obserwujemy dzieci i często pytamy jak się czują.

W czasie trwania obozu dzieci objęte są ubezpieczeniem NNW (podróż autokarem, pobyt w ośrodku, zajęcia sportowe).

Każdy wypoczynek podlega kontroli lokalnego Sanepidu i jest zgłoszony do najbliższego ośrodka zdrowia.

Obóz jest organizowany w obiekcie spełniającym normy bezpieczeństwa, co stwierdza się np. na podstawie opinii straży pożarnej. Obiekty są także pod stałą kontrolą sanepidu.

Nasze obozy zawsze były i będą bezpieczne. Tym bardziej w obecnej sytuacji dołożymy wszelkich starań, aby zadbać o naszych Zawodników jak najlepiej. Obóz zostanie zorganizowany zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

ROZMOWA TELEFONICZNA Z DZIECKIEM  A TĘSKNOTA

W ciągu dnia zbieramy od dzieci telefony i przechowujemy je w pokoju kierownika. Dzieci dostają telefony na pół godziny w ciągu dnia (zazwyczaj po śniadaniu) – wtedy mogą do Państwa zadzwonić i podzielić się wrażeniami z wyjazdu. Nie rozdajemy dzieciom telefonów wieczorem, ponieważ miało to zły skutek – dzieci zamiast się uspokoić i zasnąć w dobrych humorach po wieczornych zabawach z kolegami, znacznie częściej płakały i miały problemy  z zasypianiem. Telefony poranne sprawdzają się dużo lepiej, dzieci są znacznie spokojniejsze i chętniej opowiadają o tym co robiły poprzedniego dnia, a nie skupiają się wokół tęsknoty.

Drugim bardzo ważnym elementem jest forma rozmowy telefonicznej z dzieckiem. Zawsze prosimy rodziców o jak najbardziej pozytywny przekaz czyli „Świetnie synku! Jestem z Ciebie dumny/a”, „Świetnie sobie radzisz” zamiast „Ja też za Tobą bardzo tęsknię!”, „Nie mogę się doczekać kiedy wrócisz!”. To oczywiste, że rodzice tęsknią za dziećmi, a dzieci za rodzicami, ale dodatkowe podkreślanie tego faktu bardzo źle wpływa na dziecko i wywołuje niepotrzebny smutek. Rodzic w rozmowie telefonicznej z dzieckiem odgrywa bardzo ważną rolę, ma bardzo duży wpływ na to jak będzie przebiegał obóz dziecka (czy będzie potrafiło cieszyć się czasem spędzonym z kolegami, treningami, czy przeciwnie – będzie rozżalone, płaczliwe, smutne). Każdy może płakać z tęsknoty, to naturalne i najczęściej chwilowe.

Kadra cały swój czas poświęca dzieciom. Nie praktykujemy tzw. „czasu wolnego”, kiedy dzieci robią co chcą, a kadra „zajmuje się sobą”. Przeciwnie, towarzyszymy dzieciom w zabawach i utrzymujemy z nimi kontakt przez cały czas. Razem trenujemy, razem się bawimy, śmiejemy i wygłupiamy. Staramy się utrzymywać dzieci w dobrym humorze przez cały dzień, aby nie miały czasu nawet zastanawiać się nad tęsknotą za domem. Wieczorami nie ma rygorystycznej godziny ciszy nocnej. Wiemy doskonale, że nie ma takiej możliwości, aby punktualnie o 22:00 wszystkie dzieci grzecznie zasnęły. O godz. 22:00 mają być już umyci i w piżamach, ale dajemy im jeszcze trochę czasu na zabawę w pokoju i rozmowy z kolegami, żeby poszli do łóżek weseli. Dzieci mogą zabrać na obóz własna poduszkę, ulubionego pluszaka czy książkę do czytania przed snem – wtedy również czują się pewniej i bezpieczniej.

Z kadrą można kontaktować się przez cały dzień. Prosimy, a by było to kontakt telefoniczny (rozmowa, sms) lub poprzez wiadomość w ProTrainUp.
Prosimy nie pisać do nas wiadomości prywatnych na Facebooku.

WYŻYWIENIE

Podczas obozu dużą uwagę przywiązujemy do prawidłowego odżywiania. Dawka wysiłku fizycznego będzie duża, dlatego dzieci muszą zjadać serwowane im posiłki (śniadanie, obiad, kolacja).

Dzieciom można zapakować do plecaków przekąski, ale proszę, żeby były to produkty w miarę zdrowe i pożywne, np. paczkę landrynek czy żelków można z powodzeniem zastąpić paczką suszonych daktyli, które są smaczne (=słodkie w przypadku dzieci), a przede wszystkim zdrowe. Obóz jest okazją do wypracowania prawidłowych postaw żywieniowych nie tylko na tydzień, ale i na przyszłość. Słodycze były i będą konfiskowane, więc całkiem niepotrzebnie będą zajmować miejsce w walizce.

Zabieramy (np.): kisiele, budynie (+kubek i łyżeczka), wafle ryżowe (mogą być też smakowe), herbatniki  (mogą być też smakowe, np. Sunbites), suszone owoce.

Nie zabieramy (np.): czekolad, cukierków, batonów, chipsów, słonych paluszków, landrynek, lizaków, żelków.

Co do niejadków… Niejadek w domu wcale nie musi być niejadkiem na obozie. Wysyłek fizyczny znacznie wzmaga apetyt i nie ma możliwości, aby dziecko nie zjadło posiłku. Podczas obozów spotkaliśmy się z wieloma „niejadkami”, którzy wcinali po 3 porcje bigosu czy zupy jarzynowej albo prosili panią kucharkę o dodatkowego kotleta. Obozowa rzeczywistość jest nieco inna – dziecko nie ma wyboru jak w restauracji, mama nie zrobi innego obiadu, a skoro koledzy jedzą „to i ja zjem”.

Dzieci będą miały zapewniony zapas wody mineralnej – na treningi i na co dzień.

RELACJA LIVE Z OBOZU

Naszą małą obozową tradycją jest to, że dla rodziców tworzymy specjalne GRUPY NA FACEBOOK’U, gdzie prowadzimy RELACJĘ LIVE Z OBOZU. Kilka razy dziennie pojawiają się tam komentarze, zdjęcia, filmiki z bieżących aktywności dzieci. Wiemy, że widok uśmiechniętego dziecka spędzającego czas z kolegami uspokaja stęsknionych rodziców.