AF Toruń na turnieju w Ciechocinku

 

29 listopada zawodnicy AF Toruń wzięli udział w „Turnieju Mikołajkowym Orlęta Cup 2015 rocznik 2006 i młodsi”, który odbył się na hali w Ciechocinku. Leniwe niedziele to nie dla nas, my wolimy grać!

W zawodach wzięły udział dwie drużyny: GAGARINA pod wodzą trenera Piotra Kacperskiego oraz RUBINKOWO wraz z trenerem Piotrem Jankowskim. Dla wielu zawodników były to pierwsze tego typu rozgrywki, ale początkowy stres minął po pierwszym kontakcie z piłką.

Na wielką pochwałę zasługują wszelkie próby gry kombinacyjnej naszych zawodników. Chłopcy grają podaniami, rozgrywają piłkę i pokonują przeciwnika sprytem, nie tylko siłą uderzenia. Zagrania trenowane na zajęciach zaczynają procentować, co ucieszyło trenerów. Mecz to nie tylko akcje napastników, to też skuteczne akcje obrońców i bramkarza – tutaj również zauważyliśmy wiele elementów, które dopracowane na treningach będą cieszyły oczy naszych kibiców, a przeciwnikom wybiją piłkę z głowy.

Chłopcy zaprezentowali się na turnieju dobrze, ale wiele pracy jeszcze przed nimi. W klasyfikacji ostatecznej drużyna AF GAGARINA zajęła 5. miejsca, a zawodnicy z AF RUBINKOWO miejsce 7. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz torbę słodyczy… Czyżby?! Ślinka im ciekła na widok cukierków, ale… pod cukierkową pierzynką ukryte było całe mnóstwo pięknych, słodkich i pachnących jabłek. Organizatorom żart udał się wyśmienicie! 🙂

a1 a2 a3 a4 a5 a6 a7 a8 a10 a11 a12 a13 a14 a15 a16 a17 a18 a19 a20 a21 a22 a23