BEZPIECZNY OBÓZ: Bory Tucholskie

Nasze obozy zawsze były i będą bezpieczne. Tym bardziej w obecnej sytuacji dołożymy wszelkich starań, aby zadbać o naszych Zawodników jak najlepiej. Obozy zostaną zorganizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości Rodziców co do organizacji tegorocznych obozów:

Czy rodzic będzie musiał przedstawić dodatkowe oświadczenie o stanie zdrowia dziecka?
TAK. Dodatkowym dokumentem obozowym, poza samą kartą kwalifikacyjną, będzie oświadczenie o braku u obozowicza infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz o braku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Oświadczenia takie dotyczą także kadry wypoczynku.

Czy dziecko musi zabrać ze sobą maseczkę?
TAK. W bagażu obozowicza powinna się znaleźć maseczka.

Czy podczas obozu będą organizowane wycieczki rekreacyjne?
NIE. Będziemy unikać miejsc, gdzie gromadzą się duże skupiska osób i ograniczać kontakt z innymi grupami np. turystycznymi. Program wypoczynku (szkoleniowy i wychowawczy) będzie realizowany na terenie ośrodka i w jego najbliższej okolicy, ograniczając kontakt z osobami trzecimi. Wyłączone do minimum będą wyjścia do miejsc publicznych i sklepów.

Czy obóz będzie zorganizowany w miejscu spełniającym warunki bezpieczeństwa?
TAK. Każdy z naszych obozów jest organizowany w obiekcie spełniającym normy bezpieczeństwa, co stwierdza się np. na podstawie opinii straży pożarnej. Obiekty są także pod stałą kontrolą sanepidu.

Ile dzieci będzie zakwaterowanych w jednym pokoju?
Zgodnie z wytycznymi, w jednym pokoju będą mogły być zakwaterowane max. 4 osoby (przy zachowaniu 4m2 powierzchni noclegowej na 1 osobę)

Czy na obiekcie będzie dostępna izolatka?
TAK. Ośrodek zadba o zabezpieczenie takiego miejsca.

Czy kadra będzie miała kontakt z jednostką medyczną?
TAK. Wypoczynek będzie zgłoszony do najbliższej jednostki pogotowia.

Czy na obiekcie będą dostępne płyny do dezynfekcji?
TAK. Dozowniki z płynem dezynfekcyjnym będą umieszczone przy wejściu do budynku oraz przed ogólnodostępnymi pomieszczeniami sanitarnymi.

Czy obozowiczom będzie mierzona temperatura?
TAK. Będziemy monitorować temperaturę dzieci i kadry przy pomocy termometru bezdotykowego.

Czy w razie wykrycia u któregoś z obozowiczów niepokojących objawów chorobowych – dziecko pozostaje na obozie?
NIE. W przypadku wykrycia u któregoś z obozowiczów podwyższonej temperatury, duszności, kaszlu, kataru lub innych niepokojących objawów chorobowych, rodzic ma obowiązek niezwłocznie odebrać dziecko z obozu – w czasie do 12 godzin (o ile nie są to symptomy choroby przewlekłej, jak np. alergia oraz po konsultacji z lekarzem i na podstawie jego opinii). W tym czasie dziecko będzie przebywało w izolatce.

Czy w czasie obozu na terenie ośrodka będą przebywały inne grupy?
TAK. W skład ośrodka wchodzą dwa budynki hotelowe oraz domki (oddalone od budynków). Jeden z budynków ma być przeznaczony na wyłączność dla naszej grupy, więc nie będziemy mieli bezpośredniego stałego kontaktu z innymi grupami.

Czy w pokojach będzie wywieszona instrukcja mycia i dezynfekcji rąk?
TAK. W każdym pokoju wywiesimy dla dzieci plakaty przypominające jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce.

W jaki sposób będą wydawane posiłki?
Posiłki będą serwowane w hotelowej stołówce z uwzględnieniem wytycznych, tj. 1 osoba na 4m2 powierzchni. W czasie posiłku na stołówce może zatem przebywać maksymalnie 50 osób, więc poszczególne grupy przebywające na obiekcie najpewniej będą spożywały posiłki osobno. Wszystkie posiłki będą serwowane do stolików.

Czy podczas obozu odbywają się kontrole sanepidu?
TAK. Jest to zwyczajna praktyka towarzysząca organizacji obozów. Zawsze podczas obozów czy półkolonii przechodzimy kontrole inspektorów sanitarnych, którzy podczas wizytacji np. przeglądają dokumentację obozu, sprawdzają warunki sanitarne w pokojach oraz kontrolują cały obiekt.

Czy pokoje dzieci będą sprzątane przez obsługę ośrodka?
NIE. Sanepid nie zaleca sprzątania pokoi dzieci przez osoby trzecie. Utrzymanie porządku w pokoju jest obowiązkiem każdego z obozowiczów.

Czy dzieci będą jechały na obóz autokarem?
TAK. Dzieci będą jechały autokarem. Zbiórka będzie zorganizowana w miejscu zapewniającym przestrzeń do zachowania dystansu społecznego. Rodzice odprowadzający dzieci NIE WCHODZĄ do autokaru.

Czy podczas obozu będzie można odwiedzić dziecko?
NIE. Do tej pory także nie dopuszczaliśmy możliwości odwiedzin, głównie ze względu na niepotrzebne wywoływaniu u dzieci uczucia tęsknoty (wiek dziecka nie ma tu znaczenia).Kontakt rodziców i innych członków rodziny z dziećmi odbywa się telefonicznie w wyznaczonej porze. Dodatkowo w każdym momencie można skontaktować się z kadrą. Tradycyjnie dla rodziców obozowiczów zostanie także utworzona specjalna grupa na FB, gdzie będziemy przestawiać relację live z obozu.

Czy podczas obozu dzieci będą grały mecze sparingowe?
TAK. Mecze sparingowe są ważnym elementem szkolenia. Będziemy chcieli, aby dzieci zagrały sparingi z innymi drużynami. Jeżeli do takiej sytuacji dojdzie – będą obowiązywały zasady sanitarne polegające m.in. na dezynfekcji.

Czy dzieci będą miały możliwość wyjścia na plażę nad jezioro?
TAK. Zakładamy wyjścia z dziećmi nad jezioro, przy czym będziemy starali się maksymalnie ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi, np. przez wyznaczenie przestrzeni dla grupy. Plaża z dostępem do jeziora przynależy do ośrodka, więc już sam ten fakt ogranicza liczbę korzystających z plaży do osób zakwaterowanych na terenie ośrodka.

 

Zależy nam na tym, żeby podczas obozów bawić się dobrze i bezpiecznie! 

💁‍♂ obóz dla dzieci z roczników 2013-2009
10-17 lipca 2020
https://akademiapilki.pl/oboz-bory1-l20/

💁‍♂ obóz dla dzieci z roczników 2009-2006
7-14 sierpnia 2020
https://akademiapilki.pl/oboz-bory2-l20/

Na naszej stronie znajdziecie szczegóły wyjazdów i… kilka opinii rodziców o poprzednich obozach 💬 Sprawdźcie czy warto jechać z nami!

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji:
Agata  690 202 407
Piotr   500 304 314