Informacje dot. wyjazdów na obozy zimowe ŁAF

 

Informacje dot. wyjazdów na obozy zimowe ŁAF

 

OBÓZ KĘPNO
wyjazd: 27 stycznia
zbiórka o godz. 9:45 (parking CH M1, ul. Brzezińska)
OBÓZ KLESZCZÓW
wyjazd: 28 stycznia
zbiórka o godz. 9:45 (parking CH M1, ul. Brzezińska)

Poniżej plik z listą podstawowych rzeczy, jakie powinny znaleźć się zimą w bagażu obozowicza:

BAGAŻ OBOZOWICZA – podstawowa lista rzeczy – obóz zimowy

W przypadku dzieci z najmłodszych grup polecamy samodzielne pakowanie pod okiem rodzica. Dzięki temu dziecko będzie wiedziało co ma w torbie/walizce oraz jak poukładać rzeczy, żeby wszystkie się w niej zmieściły. To też dobre ćwiczenie przed samodzielnym pakowaniem na koniec obozu.

Co zrobić, aby wszystkie rzeczy wróciły z obozu do domu? Warto zrobić listę rzeczy, które znajdują się w torbie i włożyć ją do kieszonki. To zminimalizuje ryzyko, że rzeczy dziecka znajdą się ostatecznie w torbie kolegi z pokoju  🙂

Jak nie pomylić klubowych strojów? Na koszulkach są numery/nazwiska, ale „wymiana” spodenek i spodni od dresu to niemal obozowa norma. Dlatego warto podpisać odzież na metce – najlepiej wyszywając inicjały. Uwaga na markery nieodpowiednie do odzieży – napis się spierze, a przy okazji może zabarwić materiał.

Bagaż nie powinien być zbyt ciężki. Walizka czy torba powinna ważyć tyle, żeby dziecko mogło samodzielnie ją unieść. Trenerzy oczywiście pomagają dzieciom z najcięższymi, ale na pewno nie będą w stanie zanieść każdej walizki pod drzwi pokoju.