ŁÓDZKA AF: treningi w wakacje

Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) zgodnie z Waszymi oczekiwaniami zajęcia odbywają się normalnie – według planu wakacyjnego, który będzie obowiązywał od 6 lipca (zostanie podany wkrótce).

Oczywiście wszystkie osoby, które wyjeżdżają na urlopy mają możliwość odrobienia zajęć w tej samej kategorii wiekowej w innej grupie (inna dzielnica).

 

Dlaczego zajęcia w wakacje są ważne?

Pandemia i brak zajęć szkolnych dały się we znaki wszystkim, a szczególnie naszym Zawodnikom i ich organizmom.

 

Na okres od marca do sierpnia dla niektórych dzieci przypada 5 miesięcy bez treningu, to bardzo bardzo dużo. Czerwiec to miesiąc, w którym mogliśmy trenować już w pełnym wymiarze bez ograniczeń liczby osób. Poświęciliśmy ten czas na wznowienie pracy organizmu i przygotowanie do treningu po 2,5 miesiącach przerwy. Kolejna przerwa (lipiec-sierpień) będzie się wiązała z tym, że we wrześniu wiele dzieci nie zrobi pod względem treningowym kroku do przodu, a znowu będzie odbudowywała swój organizm po kolejnej długiej przerwie.

 

Jako profesjonalna Akademia certyfikowana przez PZPN, w każdej kategorii wiekowej (w grupie poczatkującej czy zaawansowanej) prowadzimy zajęcia według programu szkolenia, który zakłada realizację różnych tematów, podobnie jak ma to miejsce w szkole.

Najważniejszym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi zawodnika jest ciągłość szkolenia – chcemy w danych grupach wiekowych pracować, tak aby dzieci szły do przodu i można było stosować progresywne środki treningowe.

Jako Klub chcemy tworzyć jak najwięcej grup zaawansowanych, gdzie z każdym rokiem dzieci się rozwijają, lecz w przypadku tak długich przerw i słabej frekwencji niektórzy zawodnicy nie dogonią innych zawodników, którzy uczęszczają na zajęcia regularnie przez cały rok.
Ponad dwa miesiące kwarantanny i zasiedzenia w domu dały się we znaki.
Stawy i mięśnie nie pracują na takim samym poziomie jak przed kwarantanną. W związku z brakiem zajęć szkolnych, dodatkowych dzieci w tym okresie miały bardzo małą ilość jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Z uwagi na pandemię nie wszyscy zawodnicy od czerwca powrócili do zajęć.
Zachęcamy do powrotu i uczestnictwa w treningach. Treningi są bezpieczne.
Wielomiesięczny brak aktywności fizycznej może wyrządzić młodym organizmom wiele szkód.

 

Rodziców prosimy o jak największą frekwencje na treningach – to dla dobra i zdrowia dzieci.
Tak jak w każdej dziedzinie – systematyczność pracy daje efekty.

 

Obozy sportowe oraz półkolonie piłkarskie organizowane przez nasz Klub mają na celu zniwelowanie przerw w treningach w okresie wakacji oraz podsumowania półrocza treningów. Dlatego uczestnictwo w obozach czy półkoloniach jest bardzo ważne z puntu widzenia sportowego – podczas obozu trenujemy dwa czy trzy razy dziennie wykonując przez tydzień ok. 1,5 miesiąca standardowej pracy w treningach. Podobnie jest w przypadku półkolonii.

 

 

Z poważaniem

Trenerzy oraz Koordynatorzy ŁAF