ŁÓDZKA AF: ważne informacje organizacyjne dla rodziców

Drodzy Rodzice, w związku ze zbliżającym się końcem naboru wrześniowego chcielibyśmy przekazać podstawowe informacje organizacyjne dla wszystkich osób – w szczególności dla osób, które rozpoczęły właśnie pierwszy rok treningów w naszym klubie.

W związku z tym, że nie zawsze wszyscy są obecni na treningach oraz w związku z obostrzeniami dot. Covid-19 postanowiliśmy, że nie będziemy robić głównego zebrania w grupach, ale przekażemy Państwu najważniejsze informacje pisemnie:

Jak trenujemy

Nasi młodzi piłkarze rozpoczęli kolejny etap rozwoju. Każda grupa w Łódzkiej Akademii Futbolu ćwiczy według jednego programu szkolenia, który jest ustalony na każda grupę wiekową z głównymi wytycznymi dla trenerów prowadzących. Oprócz grup najmłodszych, gdzie podstawą jest zabawa i oswajanie z piłką, w grupach starszych w każdym tygodniu trenerzy przygotowują zajęcia w części głównej z innego tematu techniki. W całej Akademii budowa jednostki treningowej jest taka sama. W związku z różnym poziomem grup, trenerzy dostosowują trudność ćwiczeń i zadań na treningu.

Klub również posiada bazę ćwiczeń i gier,  z której korzystają trenerzy przy układaniu zajęć.

Sezon zimowy

Sezon zimowy na salach gimnastycznych zaczynamy na przełomie października/listopada. Wszystko jest uzależnione od pogody – im starsze są grupy, tym dłużej trenują na powietrzu. Najmłodsze grupy przedszkolne przechodzą na sale pod koniec października (jak wynika z naszego dotychczasowego doświadczenia i warunków atmosferycznych w tym okresie)
Chcielibyśmy jak najdłużej prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu (dlaczego? pisaliśmy o tym tu:  www.akademiapilki.pl/ruch-na-swiezym-powietrzu-to-mnostwo-korzysci-dla-organizmu).
Czekamy również na wytyczne rządu i obiektów sportowych zamkniętych dotyczące obostrzeń i możliwości korzystania z sal w okresie zimowym.

Ubiór na treningu

W okresie jesienno–wiosennym, kiedy dzieci ćwiczą na powietrzu (jeżeli Państwa dzieci trenują u nas kolejny sezon, doskonale Państwo wiedzą, że) nie ma złej pogody do treningu, są jednak dzieci ubrane nieadekwatnie do pogody. Dlatego zalecamy Państwu zakup ortalionów i czapek klubowych oraz koszulek/ubrań termoaktywnych, które przy jesiennych pogodach można założyć pod strój treningowy lub dres i jest to podstawowy ubiór każdego piłkarza w okresie jesiennym. Bieliznę termaktywną można kupić u nas w sklepie lub w sklepach sportowych typu Decathlon.

W związku z tym, że dbamy o stały rozwój i wizerunek naszego klubu, prosimy aby  dzieci trenowały w ubraniach klubowych. Każdy otrzymuje strój klubowy, oprócz tego zachęcamy do zaopatrzenia się w dres klubowy, który jest przydatny przez większą część roku.

Zamówienia odzieży klubowej

Partnerem technicznym Łódzkiej Akademii Futbolu jest polska firma ZINA, która specjalizuje się w odzieży dla piłkarzy.

Podstawowy sprzęt, jaki każdy zawodnik powinien posiadać :
✓ klubowy strój sportowy: koszulka, spodenki, getry
✓ klubowy dres treningowy
✓ klubowy ortalion przeciwdeszczowy
✓ sportowe obuwie odpowiednie na nawierzchnię boiska
✓ czapka termiczna
✓ w okresie jesiennym: odzież termiczna z długim rękawem, długie spodnie termiczne, rękawiczki sportowe, komin

Wszystkie dodatkowe rzeczy zamawiamy poprzez panel rodzica w naszym systemie internetowym.

Nowe stroje dla nowych zawodników są na bieżąco zamawiane. Czas oczekiwania może się wydłużyć w związku z dużą liczba zamówień, ale jest to około dwóch tygodni. Stroje są dostarczane przez trenerów na obiekty, na których trenują zawodnicy.

Zapytania lub problemy dotyczące zamówień prosimy kierować do Pani Igi Rogackiej: stroj@akademiapilki.pl, tel. 721227226 oraz do koordynatorów.

PLANY ZIMOWE

Dokładne szczegółowe plany zimowe, które będą obowiązywać od momentu przejścia na sale zostaną wkrótce podane (wraz z podziałami grup po naborze i doborem sal pod liczby uczestników w danych grupach wiekowych). Dni treningowe nie są zmieniane, czasem mogą ulec zmianom godziny treningów, ale na pewno nie na wcześniejsze godziny. Na pewno na niektórych salach będzie dodatkowy regulamin Covid i rodzice nie będą mogli wchodzić do danych szkół. Jako organizator zajęć  wynajmujący dany obiekt będziemy musieli się do tego dostosować, prosimy o zrozumienie. Czekamy na wytyczne od poszczególnych placówek.

TRENINGI A DESZCZ

W związku z tym, że w okresie jesiennym zdarzają się częściej pogody deszczowe, chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że staramy się nie odwoływać wcześniej zajęć w ciągu dnia dlatego, że często opady są przelotne i nie można przewidzieć w 100% czy taka pogoda będzie w czasie treningu. Trenerzy są zawsze na obiekcie przed treningiem, dlatego prosimy o obserwowanie pogody do samego początku zajęć. Jeśli uda się poprowadzić trening, trenerzy zawsze są dostępni i przygotowani. W skrajnych przypadkach wysyłamy sms o odwołaniu zajęć. Jeśli nie ma sms – zajęciom planowane są normalnie.

TRENERZY DLA RODZICÓW

Trenerzy są zawsze do dyspozycji rodziców, chętnie odpowiemy na pytania dotyczące zajęć czy rozwoju dziecka. Często się zdarza, że prowadzimy kolejne grupy treningowe i nie zawsze możemy podejść do rodziców przywitać się i porozmawiać,  dlatego zachęcamy do kontaktu najlepiej przed lub po treningu.

W sprawach organizacyjnych i każdych innych prosimy o kontakt do trenerów koordynatorów, którzy służą pomocą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Kontakt:

500 304 334    lub    r.rozycki@akademiapilki.pl

508 447 681    lub    s.potocki@akademiapilki.pl