ŁÓDZKA AF: informacje organizacyjne (NABÓR 2022)

INFORMACJE ORGANIZACYJNE DLA WSZYTSKICH RODZICÓW. PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ.

1.NABÓR WRZEŚNIOWY

Nowy nabór jest prowadzony do końca września, w tym czasie nowi zawodnicy mogą przychodzić na zajęcia próbne i mieć możliwość dołączenia do naszych grup treningowych.

Z końcem września zamykamy zapisy i wtedy docelowe grupy treningowe są już stałe i według tych grup ustalamy ilościowe grupy oraz plany zimowe na sezon zimowy.

2.TRENINGI A ZŁA POGODA

W okresie jesiennym póki zajęcia nie zaczną się na halach sportowych, wszystkie zajęcia odbywają się na powietrzu, ze względu na zmienną pogodę nie odwołujemy zajęć w trakcie dnia, trenerzy są do dyspozycji na obiektach sportowych i jeśli pogoda pozwala , zajęcia są prowadzone normalnie.

Jeśli nie dostaną Państwo sms z systemu klubowego o odwołaniu zajęć w przypadku drastycznych zmian pogody, zajęcia odbywają się normalnie. Trener na miejscu może podjąć decyzję o odwołaniu treningu w związku z pogorszeniem pogody.

Odwołane treningi nie są odrabiane w związku z brakiem terminów.

3.TRENINGI W OKRESIE ZIMOWYM

Zajęcia na halach zaczynają się od listopada w zależności od grupy wiekowej i warunków atmosferycznych.

Grupy najstarsze trenują na powietrzu maksymalnie do 30 listopada.

W grupach najmłodszych przedszkolnych zajęcia na salach mogą zaczynać się wcześniej , jest to uzależnione od pogody. Wszystkie decyzje i informacje są podejmowane na bieżąco.

Dokładne plany zimowe dla wszystkich grup będą podane po zakończeniu wrześniowego naboru. Staramy się aby dni i godziny zajęć były utrzymane.

  1. JAK UBRAĆ DZIECKO W OKRESIE JESIENNYM- ZIMOWYM

Jak ubrać dziecko na trening piłkarski w chłodniejsze dni?

Rodzice, nie obawiajcie się treningów na świeżym powietrzu   ⚽

Dla prawidłowego rozwoju i budowania odporności dziecko powinno spędzać aktywnie czas również w takiej aurze. Czas spędzony aktywnie na powietrzu jest wręcz nie do przecenienia. Hartuje organizm, dotlenia mózg, wprawia w dobry nastrój. Duża część dzieci przez cały sezon jesienno-zimowy wyczekuje momentu, kiedy znowu będą mogły wybiec na boisko.

W tym okresie najważniejszy jest odpowiedni ubiór.

Pamiętajcie, że podczas treningu dzieci odczuwają temperaturę zupełnie inaczej niż dorośli.

Zadbaj o szczegóły

Należy pamiętać, aby dziecko miało przykryte plecy, brzuch, uszy, szyję.

Tak powinien wyglądać dobrze dobrany strój sportowy:

✓ klubowy strój sportowy: koszulka, spodenki, getry

✓ klubowy dres treningowy

✓ klubowy ortalion przeciwdeszczowy

✓ sportowe obuwie odpowiednie na nawierzchnię boiska

✓ czapka termiczna

✓ w okresie jesiennym: odzież termiczna z długim rękawem, długie spodnie termiczne, rękawiczki sportowe, komin.

Akcesoria dostępne są w naszym klubowym sklepie. Duży wybór obuwia i odzieży termicznej mają sklepy sportowe typu Decathlon. Zachęcamy do etapowego zakupu dodatkowego ubioru który jest niezbędny do treningu.

  1. SKŁADKA CZŁONKOWSKA

Przypominamy , że składka członkowska jest to składka za członkostwo w klubie i jest niezależna od liczby odbytych treningów , w przypadku dłuższych nieobecności powyżej 14 dni spowodowanych chorobami lub kontuzjami potwierdzonymi zaświadczeniem lekarskim składki na wniosek rodziców są obniżane do 50 %.

Nieobecności pojedyncze można odrabiać również w innych lokalizacjach treningowych.

Składki są płatne z góry do 7 dnia miesiąca, zawodnicy którzy zalegają ze składkami powyżej jednego miesiąca, nie mogą uczestniczyć w zajęciach w następnym miesiącu póki składka nie zostanie uregulowana.

Wszystkie sprawy związane z płatnościami kierujemy na mail platnosci@akademiapilki.pl lub telefon biurowy 721 227 226  w godzinach 9-15.

  1. REZYGNACJA Z ZAJĘĆ- WAŻNE !!!!!

Żeby zrezygnować z zajęć trzeba wysłać zgodnie z umową rezygnacje w formie meilowej na adres rezygnacja@akademiapilki.pl lub pocztą tradycyjną na adres klubu.

Obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, który skutkuje na koniec następnego miesiąca.           Nie wypowiedzenie umowy skutkuje naliczeniem kolejnych faktura za składki członkowskie, które nie są opłatą za odbyte czy nie odbyte zajęcia tylko składką członkowską klubową.

  1. ZAJĘCIA W AKADEMII TRWAJĄ CAŁY ROK KALENDARZOWY

Zajęcia w naszym klubie trwają cały rok, jak również obowiązek opłacania składek.

W wakacje oraz ferie zimowe organizujemy zawsze dodatkowe obozy wyjazdowe lub półkolonie stacjonarne.

  1. LIGA MAŁYCH MISTRZÓW – DODATKOWE MECZE WEEKENDOWE DLA WSZYSTKICH DRUŻYN

W sezonie 2017/2018 pierwszy raz wprowadziliśmy rozgrywki Ligi Wewnętrznej naszej Akademii, Celem Ligi Małych Mistrzów jest to , aby dzieci rozgrywały dodatkowe mecze na swoim poziomie umiejętności, aby podczas rywalizacji mogły się rozwijać.

Przy rozgrywkach nie prowadzimy tabel wyników. Wychodzimy z założenia, że w tym wieku nie jest to ważne – dzieci mają rozwijać swoją kreatywność, grać bez presji, nabywać nowych umiejętności.

Dobrych stron tego typu rozgrywek jest mnóstwo, dlatego zależy nam, aby frekwencja na Lidze MAŁYCH MISTRZÓW była jak największa.  Liga odbywa się zawsze raz w miesiącu w sobotę lub niedziele i dostają Państwo smsy z informacja i datą. Zachęcamy do jak najczęstszego uczestnictwa.

  1. CEL I ZAŁOŻENIA KLUBU

Głównym celem naszych zajęć jest stworzenie dzieciom możliwości rozwoju fizycznego na profesjonalnym poziomie, ale z uwzględnieniem specyfiki ich wieku, przez co ruch przeplata się z zabawą. Liczba lekcji wychowania fizycznego jest niestety w dalszym ciągu zbyt mała, zajęcia często nie są dla dzieci atrakcyjne i nie inspirują do podejmowania przez dzieci aktywności fizycznej. Wiele dzieci woli spędzić wolny czas przy komputerze – i temu chcemy przeciwdziałać. Oczywiście nie każdy z naszych zawodników zostanie w przyszłości piłkarzem, ale każdy ma szansę stać się zdrowym i sprawnym fizycznie człowiekiem.

Treningi w Łódzkiej Akademii Futbolu odbywają się w kilku dzielnicach Łodzi, tak, aby każdy mógł znaleźć zajęcia dla dziecka w każdej grupie wiekowej blisko miejsca zamieszkania. Prowadzimy otwarty nabór dla wszystkich dzieci, które lubią piłkę nożną i chciałyby uczestniczyć w treningach. Nie prowadzimy selekcji negatywnej, dajemy szansę każdemu dziecku. Grupy treningowe są dzielone według wieku oraz wstępnego zaawansowania sprawnościowego. Przy podziale grup stosujemy nazewnictwo PZPN: Bambini , Skrzat, Żak, Orlik, Młodzik.

Pracujemy według własnego systemu szkolenia, który obejmuje plany treningowe dla każdej grupy wiekowej.  Treningi podzielone są na 4 bloki tematyczne, które również dostosowane są do wieku i poziomu zaawansowania danej grupy. Początkowa faza szkolenia dla grup początkujących jest długa i obejmuje głównie:

✓ czucie piłki,

✓ kontrolę nad piłką

✓ prowadzenie piłki.

Przez pierwsze dwa lata pracujemy głównie nad wszechstronnym szkoleniem ruchu oraz oswojeniem dziecka z piłką, aby w późniejszym czasie można było stopniowo wprowadzać ćwiczenia elementów technicznych. Dzieci w początkowej fazie nauki gry w piłkę, głównie w wieku do 8-9 lat, są na etapie egocentrycznym. Jest to etap, w którym , każde dziecko jest skupione na sobie, podczas meczu czy treningu każde dziecko chce mieć piłkę, nie podawać do nikogo.

Jest to naturalne i wynika z rozwoju dziecka. Później, gdy dzieci dłużej trenują, więcej widzą, więcej rozumieją, starają się podawać kolegom, ale najważniejszym elementem w pierwszym etapie jest indywidualne panowanie nad piłką. To właśnie dlatego często najmłodsze dzieci wszystkie biegają za piłką, nie rozciągają gry – chcą mieć piłkę i nie rozumieją dlaczego miałyby ją komukolwiek oddawać. Dlatego etap podań i ustawiania na boisku wprowadza się na drugim miejscu – najważniejsza jest technika indywidualna, czyli prowadzenie piłki i strzał. Każde dziecko inaczej się rozwija i każde ma inne predyspozycje fizyczne do sportu, dlatego staramy się, aby poziom w grupach był wyrównany. Jeśli jest taka możliwość, dzielimy grupy przede wszystkim pod względem wieku i stopnia zaawansowania w danym momencie.

Po tym okresie, oprócz wszechstronnego szkolenia ruchu, zaczynamy prace nad specjalistycznym treningiem techniki piłkarskiej. Na tym etapie na treningach pojawia się więcej trudniejszych zadań z piłkami, więcej gier 1×1, 2×2, 3×3, 4×4. W dzisiejszym szkoleniu dzieci jednym z ważniejszych elementów są gry – na tej podstawie dzieci najwięcej się uczą.

OGÓLNA BUDOWA JEDNOSTKI TRENINGOWEJ

1 ROZGRZEWKA / CZEŚĆ WSTĘPNA – wszechstronny rozwój ruchu – gry i zabawy bieżne

2 ĆWICZENIA / ZABAWY ukierunkowane na piłkę nożną w zależności od wieku i zaawansowania grupy

3 CZĘŚĆ GŁÓWNA – ćwiczenia tematyczne, małe gry 1×1, 2×2, jak najwięcej uderzeń na bramkę

4 GRY – małe, większe, zadaniowe

Poza grupami naborowymi, w każdym starszym roczniku prowadzimy drużynę reprezentacyjną, aby dzieci, które trenują dłużej i mają duże predyspozycje sportowe należycie mogły się rozwijać. Stworzyliśmy dodatkowe grupy, aby każde dziecko mogło uczyć się i rozwijać na swoim poziomie. Zawodnikami tych drużyn są chłopcy, którzy trenują w Akademii już od kilku lat i przeszli selekcję. Obecnie prowadzimy drużyny reprezentacji ŁAF w rocznikach 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012,2013, 2014, 2015.

Każdego roku powstaje nowa grupa reprezentacyjna. Każde dziecko może trafić do takiej drużyny w każdym momencie – wszyscy są pod ciągła obserwacją swoich trenerów, którzy przekazują informacje koordynatorom i trenerom reprezentacji. Co pół roku testujemy kolejnych zawodników, którzy wykazują chęci i umiejętności do gry na wyższym poziomie.

JESTEŚMY DLA WAS

Jeśli mają Państwo pytania czy sugestie co do funkcjonowania naszej Akademii -zachęcamy do kontaktu z koordynatorami. Każda opinia jest dla nas bardzo cenna, pomaga nam w rozwijaniu naszej Akademii. Dbamy o jakość naszych zajęć dlatego przy ich organizacji staramy się wsłuchiwać w głos rodziców. Jesteśmy dla Was!

 Zapisy / informacje na temat grup treningowych i planów zajęć / sprawy organizacyjne i sportowe

Stefan Potocki 508447681 s.potocki@akademiapilki.pl

Rafał Różycki 500304334 r.rozzycki@akademiapilki.pl