RYN: informacje obozowe | Sparta Płock

WYJAZD NA OBÓZ:
30 lipca (poniedziałek)

zbiórka o godz. 5:40
wyjazd o godz. 6:00
miejsce: parking przy hali ORLEN ARENA

Przykładowy podstawowy bagaż obozowicza:
BAGAŻ OBOZOWICZA – podstawowa lista rzeczy

Dzieci pakują się same. Dlaczego?
Warto, żeby dziecko – nawet najmłodsze – sam się spakowało (oczywiście z pomocą rodzica). W ten sposób nauczy się nie tylko składać rzeczy i układać je w walizce, ale także będzie wiedziało co gdzie ma spakowane. Warto skorzystać z listy rzeczy do spakowania lub sporządzić własną i oznaczać rzeczy, które już są w torbie. Potem listę można włożyć do torby/walizki, co ułatwi dziecku samodzielne pakowanie na drogę powrotną.

Podpisujemy walizki i telefony.
Wykorzystujemy do tego gotową lub wykonaną samodzielnie przywieszkę czy naklejkę. Pomoże to dzieciom w rozpoznaniu własnego bagażu (a bywają z tym problemy 🙂

Podpisujemy klubowe stroje.
Wykorzystujemy do tego marker to tkanin lub wyszywamy inicjały na metkach. To bardzo ważne! Koszulki mają nazwiska i numery, ale w przypadku spodenek, getr, spodni i bluz dresowych mogą pojawiać się problemy z rozpoznaniem przez dzieci swojej własności.

Robimy pranie.
Podczas obozu dzieci będą samodzielnie prały swoje stroje treningowe, dlatego zachęcamy do przeprowadzenia w domu drobnego szkolenia 🙂 Warto, żeby przed wyjazdem dzieci kilka razy przeprały swoje koszulki, spodenki i skarpety ręcznie.

Kieszonkowe.
Pieniądze dzieci należy włożyć do podpisanej koperty (niskie nominały, max. 100-120zł). Koperty są zbierane przez kierownika, a dzieci otrzymują odliczoną kwotę przed wyjściem np. po pamiątki.
Podczas obozu uczymy dzieci różnych rzeczy, także gospodarowania pieniędzmi. Nie chcemy, żeby wydały całe podarowane przez rodziców kwoty przy pierwszej okazji na „głupotki”.

PRZYPOMINAMY!
Najpóźniej w dniu odjazdu (przed zajęciem miejsca w autokarze) należy przekazać kadrze oryginały dokumentów: karta kwalifikacyjna i umowa wraz z załączonymi regulaminami
(dotyczy osób, które jeszcze nie przekazały dokumentów lub wysłały tylko skany)