SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE – informacja obozowa

WYJAZD NA OBÓZ:
1 lutego 2020 (sobota)

zbiórka:  11:00
adres:  Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Chojnicka 19, 89-400 Sępólno Krajeńskie
powrót:  13:00

Zbiórka przed wejściem do hotelu – trenerzy będą na miejscu przed dziećmi.
Prosimy, aby Rodzice nie pomagali dzieciom w rozpakowywaniu toreb i walizek, uczymy się samodzielności 🙂

 

PRZYPOMINAMY!
Najpóźniej w dniu rozpoczęcia obozu (zaraz po przyjeździe) należy przekazać kadrze oryginały dokumentów: karta kwalifikacyjna i umowa wraz z załączonymi regulaminami (dotyczy osób, które jeszcze nie przekazały dokumentów)

plik do pobrania: KARTA KWALIFIKACYJNA uczestnika wypoczynku

plik do pobrania: UMOWA – obóz Sępólno Krajeńskie

WSZELKIE INFORMACJE NA TEMAT ALERGII I NIETOLERANCJI POKARMOWYCH MUSZĄ TRAFIĆ DO NAS NAJPÓŹNIEJ W CZWARTEK 30.01.
 
Przykładowy podstawowy bagaż obozowicza:
BAGAŻ OBOZOWICZA – podstawowa lista rzeczy

KILKA PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK DLA RODZICA
Zachęcamy do zapoznania się z tekstem szczególnie te osoby, których dzieci wybierają się na obóz po raz pierwszy.

Dzieci na obóz pakują się same. Dlaczego?
Warto, żeby dziecko – nawet najmłodsze – samo się spakowało (oczywiście z pomocą rodzica). W ten sposób nauczy się nie tylko składać rzeczy i układać je w walizce, ale także będzie wiedziało co gdzie ma spakowane. Warto skorzystać z listy rzeczy do spakowania lub sporządzić własną i oznaczać rzeczy, które już są w torbie. Potem listę można włożyć do torby/walizki, co ułatwi dziecku samodzielne pakowanie rzeczy na drogę powrotną.

Prosimy nie przeładowywać bagażu dzieci. Optymalna waga torby/walizki powinna być taka, aby dziecko było w stanie samodzielnie ją unieść. Po wyjęciu z szafy wszystkich rzeczy, które chcemy spakować na obóz – warto zrobić drugą selekcję. Wtedy przynajmniej 1/3 rzeczy zostanie w domu. Kadra pomaga dzieciom w przenoszeniu rzeczy, ale trenerzy nie są w stanie wyręczyć każdego z grupy kilkudziesięciu obozowiczów.

Jeśli chodzi o artykuły higieniczne – dobrze sprawdzą się małe opakowania/butelki dostępne w każdej drogerii (o pojemności do 200ml). Nie ma potrzeby, aby dziecko zabrało ze sobą np. całą butelkę szamponu czy żelu pod prysznic. W drogeriach są też kosmetyki podróżne w małych opakowaniach, małe pasty do zębów. Duże opakowania nie są dzieciom potrzebne, a znacznie zwiększają wagę i objętość bagażu.

Podpisujemy walizki/torby.
Wykorzystujemy do tego gotową lub wykonaną samodzielnie przywieszkę czy naklejkę. Pomoże to dzieciom w rozpoznaniu swojej własności (a bywają z tym problemy 🙂 ).

BARDZO WAŻNE: Telefony i rozmowy z dziećmi.
Telefon każdego z obozowiczów powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka. Można wykorzystać do tego przywieszkę, naklejkę lub włożyć karteczkę  za etui.
W czasie obozu telefony będą do dyspozycji chłopców przez pół godziny w ciągu dnia – najprawdopodobniej po śniadaniu lub po pierwszym treningu.
W sprawach pilnych zawsze można kontaktować się kierownikiem obozu. 
W autokarze, w drodze na i  z obozu, dzieci będą miały telefony przy sobie.

W ciągu dnia zbieramy od dzieci telefony i przechowujemy je w pokoju kierownika. Dzieci dostają telefony na pół godziny przed południem – wtedy mogą do Państwa zadzwonić i podzielić się wrażeniami z wyjazdu. Zrezygnowaliśmy z telefonów wieczornych, ponieważ miały zły skutek – dzieci zamiast się uspokoić i zasnąć w dobrych humorach po wieczornych zabawach z kolegami, znacznie częściej płakały i miały problemy  z zasypianiem. Telefony poranne sprawdzają się dużo lepiej, dzieci są znacznie spokojniejsze i weselsze, a nawet jeżeli komuś zdarzy się popłakać do słuchawki – zaraz idzie na trening, bawi się z kolegami, dzięki czemu nie rozpamiętuje tej sytuacji zbyt długo.

Drugim bardzo ważnym elementem jest forma rozmowy telefonicznej z dzieckiem – dotyczy to szczególnie roczników młodszych. Zawsze prosimy rodziców o jak najbardziej POZYTYWNY PRZEKAZ czyli „Świetnie synku! Jestem z Ciebie dumny/a”, „Świetnie sobie radzisz” zamiast „Ja też za Tobą bardzo tęsknię!”, „Nie mogę się doczekać kiedy wrócisz!”. To oczywiste, że rodzice tęsknią za dziećmi, ale dodatkowe podkreślanie tego faktu bardzo źle wpływa na dziecko i wywołuje niepotrzebny smutek. Wiemy, że rozłąka jest trudna dla obu stron, ale prosimy o współpracę w tym zakresie i podtrzymywanie w dzieciach pozytywnego nastroju.
TO BARDZO WAŻNE, dlatego prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim osobom, do których dziecko może zadzwonić z obozu (babciom, dziadkom, ciociom, wujkom itd.)

Podpisujemy klubowe stroje.
Wykorzystujemy do tego marker to tkanin lub wyszywamy inicjały na metkach.

Robimy pranie.
Podczas obozu dzieci będą samodzielnie prały swoje stroje treningowe, dlatego zachęcamy do przeprowadzenia w domu drobnego szkolenia 🙂 Warto, żeby przed wyjazdem dzieci kilka razy przeprały swoje koszulki, spodenki i skarpety ręcznie np. po treningu.

Kieszonkowe.
Pieniądze dzieci należy włożyć do podpisanej koperty (niskie nominały, max. 100-120zł). Koperty są zbierane przez kierownika, a dzieci otrzymują odliczoną kwotę przed wyjściem np. po pamiątki.
Podczas obozu uczymy dzieci różnych rzeczy, także gospodarowania pieniędzmi. Nie chcemy, żeby wydały całe podarowane przez rodziców kwoty przy pierwszej okazji na „głupotki”.

Leki w „podręcznej apteczce”.
Wszystkie „podręczne apteczki” należy przekazać kierownikowi obozu przed odjazdem. Żadne lekarstwa nie mogą zostać w bagażu dzieci, nawet jeżeli rodzic jest twierdzi, że jego dziecko w domu przyjmuje leki samodzielnie. Nawet jeżeli dziecko jest na tyle ostrożne i odpowiedzialne, my jako kadra musimy stosować zasadę ograniczonego zaufania i zapobiegać temu, aby dany lek spożyło inne dziecko. Dlatego wszystkie leki, czy przeciwbólowe czy związane z innymi chorobami zawsze muszą być przechowywane przez kadrę. Bardzo prosimy o zastosowanie się do tej zasady.

Co do „podręcznej apteczki” – prosimy, aby lekarstwa były zapakowane nie do reklamówki, ale np. do podpisanego markerem woreczka strunowego czy saszetki/kosmetyczki. Dodatkowo każdy blister tabletek też powinien być podpisany, a do apteczki powinna być dołączona instrukcja dawkowania leku i reagowania w poszczególnych przypadkach (3-cia strona Karty Kwalifikacyjnej).
Prosimy, aby leki nie były oddawane w pudełkach. Chodzi przede wszystkim o to, że pudełka zajmują bardzo dużo miejsca, a takich apteczek będziemy mieli w pokoju kilkadziesiąt.