Treningi w okresie jesiennym

 

Drodzy Rodzice!

W związku z rozpoczęciem okresu jesiennego, informujemy, że zajęcia do końca października będą się odbywały na boiskach. Wszystko jest oczywiście uzależnione od pogody. Grupy przedszkolne, w związku z wiekiem, przeniosą się na sale sportowe wcześniej na hale, po połowie października.

Nie mamy logistycznej i organizacyjnej możliwości, aby w przypadku złej pogody lub ulewnego deszczy przenosić na sale sportowe pojedyncze zajęcia. Umowy z obiektami są zawarte na konkretny okres. Jeżeli przejdziemy na salę to już na stałe, do końca okresu zimowego.

Ważne:

👉 Jeżeli w dniu treningu po południu nie otrzymają Państwo smsa z informacją o odwołaniu treningu, oznacza to, że zajęcia odbędą się według planu, a trenerzy będą czekali na dzieci na obiekcie. Pogoda może zmienić się kilkukrotnie w ciągu dnia, dlatego nie wysyłamy smsów rano. Przelotne opady czy mżawki mogą minąć do czasu popołudniowych zajęć.
👉 Zajęcia odwołane zostaną odrobione po uzgodnieniu terminu z rodzicami.
👉 Prosimy pamiętać, że smsy z informacjami są wysyłane na pierwszy numer telefonu podany w systemie. Prosimy, aby w tym miejscu wpisany był numer do osoby, która najczęściej odprowadza dziecko na treningi.

Zależy nam na tym, aby w okresie jesiennym maksymalnie wykorzystać warunki pogodowe, co ma duże znaczenie nie tylko pod względem szkoleniowym, ale także przekłada się na wzmocnienie organizmów dzieci. Przez lata naszej działalności zauważyliśmy, że znaczny spadek frekwencji (spowodowany głównie chorobami dzieci) występuje właśnie w pierwszym miesiącu treningów na sali.

Całkowite przejście na salę gimnastyczną planujemy na przełom października i listopada. Wszystko jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

Prosimy o zapoznanie się z naszym wpisem pt. „Jak ubrać dziecko na jesienny trening”.
Odpowiedni ubiór zabezpieczy dziecko przed popołudniowymi niższymi temperaturami.
www.akademiapilki.pl/jak-ubrac-dziecko-na-jesienny-trening-2

Zachęcamy do zakupu naszych klubowych dodatków, które świetnie sprawdzą się jesienią:
dres   /   kurtka ortalionowa   /   czapka termiczna

Warto też w tym okresie dawać dziecku na trening ciepłą wodę  przelaną do kubka termicznego.