ZIMOWY TURNIEJ w Toruniu – (foto)relacja

Wczoraj w Toruniu odbył się ZIMOWY TURNIEJ WEWNĘTRZNY Akademii Futbolu. Rozgrywki zostały podzielne na dwie kategorie wiekowe: 2009-2008 oraz 2007+. Była to wspaniała piłkarska sobota spędzona w rodzinnym gronie! 🙂

Podsumowanie turnieju w liczbach:
374 minuty gry
776 łączny wiek wszystkich zawodników

Punktualnie o 9:00 padł pierwszy gwizdek w turnieju dzieci młodszych (2009-2008). W zawodach wzięło udział sześć zespołów: AFTH Płock, AFTH Sierpc oraz cztery drużyny gospodarzy (AFTH Rubinkowo, AFTH Gagarina – żółci, AFTH Gagarina – pomarańczowi oraz Reprezentacja AFTH Toruń 2009). Dla większości dzieci był to pierwszy tak duży turniej, więc tym większe słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom, którzy sobotnie przedpołudnie spędzili na hali toruńskiej SP 3.

W sumie rozegraliśmy piętnaście 10-minutowych spotkań systemem „każdy z każdym”, podczas których piłka wylądowała w bramce aż 61 razy. Grad bramek przełożył się oczywiście na głośne owacje rodziców, najwierniejszych kibiców. Wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie, a trenerzy byli zadowoleni z ich postawy. Nie każda akcja kończyła się sukcesem, ale najważniejsze, że grze towarzyszyła radość i pasja, a dzieci zebrały cenne boiskowe doświadczenia.

W tej części turnieju prowadziliśmy klasyfikację częściową. Wyróżnione zostały trzy drużyny z największym dorobkiem punktowym, pozostałe zostały sklasyfikowane na miejscu czwartym:

I miejsce: AFTH Sierpc

II miejsce: AFTH Płock

III miejsce: Reprezentacja AFTH Toruń 2009

IV miejsce: AFTH Rubinkowo, AFTH Gagarina – żółci, AFTH Gagarina – pomarańczowi

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe złote puchary. Dla niektórych dzieci była to pierwsza nagroda za udział w turnieju piłkarskim. Podekscytowani chłopcy deklarowali, że zajmie honorowe miejsce na półce 🙂

1 puchary

Po krótkiej przerwie halę zaczęli tłumnie wypełniać nieco starsi piłkarze. To był znak, że przyszła pora na rozgrywki zawodników z roczników 2007+. W tej części turnieju do zmagań przystąpiło 8 drużyn: ponownie goście z Płocka i Sierpca oraz sześć drużyn z Torunia (AFTH Rubinkowo – czerwoni, pomarańczowi i niebiescy, AFTH Gagarina – czerwoni, biali i żółci).

O 12:50 dwie drużyny gospodarzy zainaugurowały drugą część turnieju. Tym razem również graliśmy systemem „każdy z każdym”. Rozegraliśmy łącznie 28 ośmiominutowych spotkań, podczas których bramkarze wyjmowali piłkę z siatki 72-krotnie, a sędzia tylko raz pokazał żółtą kartkę.

W turnieju zwyciężyła drużyna Rubinkowo – niebiescy, która wygrała wszystkie swoje spotkania i zakończyła rozgrywki z dorobkiem 21 punktów (13 bramek zdobytych, 3 stracone). Na drugim miejscu znalazła się drużyna Gagarina – czerwoni, którzy wygrali pięć spośród siedmiu spotkań (20 bramek zdobytych, 3 stracone). Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie Rubinkowo – czerwoni, który tak jak Gagarina – czerwoni wygrali pięć spośród siedmiu spotkań i zdobyli 15 punktów, ale o kolejności w tabeli zadecydował mecz bezpośredni (10 bramek zdobytych, 5 straconych)

VIII miejsce: Gagarina – żółci

Na koniec trenerzy wręczyli wszystkim zawodnikom pamiątkowe złote puchary w podziękowaniu za walkę i zaangażowanie. Każdy z zawodników zasłużył na pochwałę, każdy zostawił na boisku serce i przysporzył nam wielu powodów do radości.

1 starsi

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za to, że spędzili sobotnie popołudnie razem z nami w naszym rodzinnym gronie! Dziękujemy za Waszą obecność i wszystkie ciepłe słowa.

Do zobaczenia na kolejnym turnieju! 🙂

Pełna fotorelacja: tutaj

turniej w trn 20 (10) turniej w trn 20 (12) turniej w trn 20 (13) turniej w trn 20 (14) turniej w trn 20 (20) turniej w trn 20 (23) turniej w trn 20 (30) turniej w trn 20 (39) turniej w trn 20 (50) turniej w trn 20 (54) turniej w trn 20 (60)