Dlaczego warto trenować w ŁAF?

Dlaczego warto wybrać naszą szkółkę? Oto najważniejsze aspekty, które wyróżniają nas spośród innych!

 

Baza sportowa

Dzięki współpracy z miastem i łódzkimi szkołami zapewniamy treningi na dobrych boiskach ze sztuczną trawą. Zapewniamy również pełnowymiarowe boiska dla dzieci z grup starszych powyżej 12. roku życia. W okresie zimowym treningi odbywają się na salach i halach sportowych w dogodnych dla rodziców lokalizacjach. Głównym celem na najbliższe lata jest budowa własnego boiska pełnowymiarowego dla naszego klubu i zawodników.

Lokalizacje

Nabór dla dzieci do grup początkujących odbywa się w na kilku dzielnicach w Łodzi tak, aby każdy mógł trenować w bliskiej okolicy, ograniczając konieczność dalszych dojazdów. Trenujemy na Bałutach, Chojnach, Dąbrowie, Retkinii i Teofilowie. W każdej dzielnicy prowadzimy nabór dla wszystkich dzieci – od 4. do 13. roku życia.

Profesjonalna kadra szkoleniowa

Zajęcia w naszym klubie prowadzi grupa 20 trenerów z uprawnieniami trenerskimi PZPN. Większość z trenerów ŁAF jest w klubie od kilku lat. Niezbędne doświadczenie pomaga nam w ciągłym rozwoju. Trenerzy uczestniczą w wielu konferencjach i stażach trenerskich, aby mieć jak największą wiedzę do przekazania swoim zawodnikom.

Program szkoleniowy

Pracujemy według programu szkoleniowego opartego na wytycznych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystkie treningi są przygotowywane według głównych celów i założeń na dana grupę wiekową. Wszyscy trenerzy pracują w programie Protrain Up, gdzie wszystkie treningi w formie graficznej są zapisywane do głównej bazy klubowej.

Ubezpieczenie NNW

Każdy zawodnik Łódzkiej Akademii Futbolu w ramach członkostwa w klubie ma zapewnioną ochronę ubezpieczeniową podczas zajęć (NNW), które uwzględniania koszty leczenia, rehabilitacji i wizyt lekarskich.

Opieka klubowego lekarza ortopedy

Mamy podpisana umowę z lekarzem sportowym – ortopedą – w razie urazów lub konsultacji. Każdy zawodnik może umówić się do lekarza klubowego – specjalisty ortopedii i traumatologii. Jest to lekarz sportowy, który wykonuje również badania w naszym klubie.

Dr Krzysztof Jurgiel – sepcjalista ortpedii. W razie zapotrzebowania prosimy o kontakt z koordynatorem.

 Możliwość odrabiania treningów

W naszej Akademii każdy trening, który z różnych przyczyn pogodowych lub innych nie odbędzie się – musi zostać odrobiony. Istnieje też możliwość odrabiania treningów, w których dziecko nie uczestniczyło, w innej grupie treningowej w tej samej kategorii wiekowej w innej dzielnicy.

Liga Wewnętrzna Akademii

Stworzyliśmy system rozgrywek dla wszystkich zawodników z grup naborowych w celu wprowadzenia elementu rywalizacji i podnoszenia umiejętności dzieci. Rozgrywki odbywają się zawsze raz w miesiącu. Uczestniczą w nich dzieci ze wszystkich dzielnic.

Dwie ścieżki rozwoju zawodników

W naszej Akademii stawiamy na rozwój wszystkich zawodników – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Dlatego prowadzimy grupy naborowe „Firt Kick”, gdzie dzieci uczą się piłki nożnej od podstaw i są na bieżąco obserwowane oraz grupy zaawansowane tzw. „Reprezentacje”, gdzie dzieci trenują dłużej lub wykazują większe predyspozycje fizyczne i umiejętności w pierwszym etapie szkolenia. Nasi zawodnicy również trenują po 12. roku życia na pełnowymiarowych boiskach.

Treningi przez cały rok

Nasza Akademia prowadzi zajęcia przez cały rok kalendarzowy. W związku z tym, że wakacje to duża przerwa pod względem sportowym – treningi odbywają się cały rok, co pozwala na zrealizowanie większej liczby jednostek treningowych w całym sezonie treningowym.

Ciągłość szkolenia po 12. roku życia

Nasza Akademia nie kończy szkolenia, jak większość szkółek, po 12. roku życia. Nasi zawodnicy trenują też po tym okresie, grając odpowiednio w piłce 9-osobowej i 11-osobowej według kategorii wiekowych.

Turnieje ogólnopolskie

Co roku organizujemy halowe turnieje ogólnopolskie dla dzieci w kategoriach wiekowych: Skrzat, Żak, Orlik zapewniając duże nagrody rzeczowe, puchary, medale.

Zajęcia dla 2-3 latków

Prowadzimy zajęcia dla dzieci już od 2. roku życia. Są to zajęcia adaptacyjne, ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej z aktywnym udziałem rodzica. Treningi odbywają się raz w tygodniu, rodzice czynnie uczestniczą w zajęciach wraz ze swoimi pociechami.

Indywidualne treningi piłkarskie

Nasi zawodnicy mogą korzystać z oferty indywidualnych treningów piłkarskich , które odbywają się w małych grupach i są stworzone po to aby zawodnicy podnosili lub poprawiali swoje umiejętności piłkarskie i fizyczne.

Obozy sportowe i półkolonie piłkarskie

W wakacje oraz ferie zimowe zawsze organizujemy obozy sportowe wyjazdowe oraz półkolonie piłkarskie w mieście. Zależy nam na tym, aby dzieci podczas przerwy od szkoły mogły spędzić czas na sportowo. Obozy i półkolonie służą zwiększeniu umiejętności zawodników  oraz integracji w grupach.

Testy motoryczne dla wszystkich zawodników

Od stycznia 2020 roku podpisaliśmy umowę z firmą, która będzie przeprowadzać cykliczne testy motoryczne na profesjonalnych komórkach dwa razy w roku dla wszystkich zawodników grup starszych.

ZADZWOŃ DO KOORDYNATORA
I UMÓW SIĘ NA TRENING PRÓBNY:
508 447 681   |   Stefan
500 304 334   |   Rafał

Każdy nowy zawodnik otrzymuje STRÓJ PIŁKARSKI w prezencie!