Łódzka AF: informacje dla Rodziców

Drodzy Rodzice!

Cieszymy się, że Wasze dzieci  w nowym sezonie będą trenować w Łódzkiej Akademii Futbolu. Dziękujemy, za zaufanie jakim Państwo nas obdarzają.

Jak trenujemy

Nasi młodzi piłkarze rozpoczęli kolejny etap rozwoju. Każda grupa w Łódzkiej Akademii Futbolu ćwiczy według jednego programu szkolenia, który jest ustalony na każda grupę wiekową z głównymi wytycznymi dla trenerów prowadzących. Oprócz grup najmłodszych, gdzie podstawą jest zabawa i oswajanie z piłką, w grupach starszych w każdym tygodniu trenerzy przygotowują zajęcia w części głównej z innego tematu techniki. W całej Akademii budowa jednostki treningowej jest taka sama. W związku z różnym poziomem grup trenerzy dostosowują trudność ćwiczeń i zadań na treningu.

Klub również posiada bazę ćwiczeń i gier,  z której korzystają trenerzy przy układaniu zajęć.

Każde dziecko inaczej się rozwija i każde ma inne predyspozycje fizyczne do sportu, dlatego staramy się, aby poziom w grupach był wyrównany. Jeśli jest taka możliwość, dzielimy grupy przede wszystkim pod względem wieku i stopnia zaawansowania  w danym momencie.

Do kiedy trenujemy na powietrzu

Jeżeli Państwa dzieci trenują u nas kolejny sezon, doskonale Państwo wiedzą, że nie ma złej pogody do treningu, są jednak dzieci ubrane nieadekwatnie do pogody. Dlatego zalecamy Państwu zakup ortalionów i czapek klubowych oraz koszulek/ubrań termoaktywnych, które przy jesiennych pogodach można założyć pod strój treningowy i jest to podstawowy ubiór każdego piłkarza w okresie jesiennym.

W związku z tym, że dbamy o stały rozwój i wizerunek naszego klubu, prosimy aby  dzieci trenowały w ubraniach klubowych. Każdy otrzymuje strój klubowy, oprócz tego zachęcamy do zaopatrzenia się w dres klubowy, który jest przydatny przez większą część roku.

Chcielibyśmy, aby treningi na powietrzu trwały jak najdłużej. Oczywiście wszystko zależy od warunków atmosferycznych i jeżeli te będą nieodpowiednie do przeprowadzenia komfortowego treningu na zewnątrz, przejdziemy na salę gimnastyczną. Sezon zimowy dla grup starszych, z wyjątkiem grup Bambini i Skrzat, zaczyna się od 1 listopada w zależności od pogody. Z reguły z młodszymi grupami termin przejścia na sale w poprzednich latach był około 15-20 października. Plany zimowe zostaną podane jak tylko skończy się główny nabór, na początku października.

Zamówienia odzieży klubowej

Partnerem technicznym Łódzkiej Akademii Futbolu jest polska firma ZINA, która specjalizuje się w odzieży dla piłkarzy.

Podstawowy sprzęt, jaki każdy zawodnik powinien posiadać :
✓ klubowy strój sportowy: koszulka, spodenki, getry
✓ klubowy dres treningowy
✓ klubowy ortalion przeciwdeszczowy
✓ sportowe obuwie odpowiednie na nawierzchnię boiska
✓ czapka termiczna
✓ w okresie jesiennym: odzież termiczna z długim rękawem, długie spodnie termiczne, rękawiczki sportowe, komin

Wszystkie dodatkowe rzeczy zamawiamy poprzez panel rodzica. Nowe stroje są dostarczane przez trenerów na obiekty na których trenują zawodnicy. Zapytania dotyczące zamówień prosimy kierować do Pani Igi Rogackiej : i.rogacka@akademiapilki.pl, stroj@akademiapilki.pl, tel. 721227226

TRENINGI A DESZCZ

W związku z tym, że w okresie jesiennym zdarzają się częściej pogody deszczowe, chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że staramy się nie odwoływać wcześniej zajęć w ciągu dnia dlatego, że często opady są przelotne i nie można przewidzieć w 100% czy taka pogoda będzie w czasie treningu. Trenerzy są zawsze na obiekcie przed treningiem, dlatego prosimy o obserwowanie pogody do samego początku zajęć jeśli uda się poprowadzić trening trenerzy zawsze są dostępni i przygotowani. W skrajnych przypadkach wysyłamy sms o odwołaniu zajęć. Jeśli nie ma sms – zajęcią planowane są normalnie.

TRENERZY DLA RODZICÓW

Trenerzy są zawsze do dyspozycji rodziców, chętnie odpowiemy na pytania dotyczące zajęć czy rozwoju dziecka. Często się zdarza, że prowadzimy kolejne grupy treningowe i nie zawsze możemy podejść do rodziców przywitać się i porozmawiać,  dlatego zachęcamy do kontaktu najlepiej przed lub po treningu.

W sprawach organizacyjnych i każdych innych prosimy o kontakt do trenerów koordynatorów, którzy służą pomocą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Kontakt:

500 304 334    lub    r.rozycki@akademiapilki.pl

508 447 681    lub    s.potocki@akademiapilki.pl