ŁÓDZKA AF: informacje organizacyjne dla rodziców 2023

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice,
w związku ze zbliżającym się okresem zimowym, dla osób które nie były na zebraniach lub dopisały się niedawno, przedstawiamy podstawowe informacje organizacyjne.

Sezon zimowy

Sezon zimowy na salach gimnastycznych zaczynamy między listopadem a grudniem, wszystko jest uzależnione od pogody, im starsze grupy tym dłużej trenują na powietrzu, najstarsze roczniki planujemy do aby trenowały na boiskach do końca listopada.

Najmłodsze grupy przedszkolne będą przechodzić wcześniej, oczywiście w zależności od panującej pogody, na bieżąco obserwujemy pogodę  i będziemy decydować z tygodnia na tydzień. Chcemy jak najdłużej prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu.

Stroje treningowe zamówienia

W związku z dużą ilością zamówień we wrześniu i październiku, czas oczekiwania w tym okresie jest wydłużony, ponieważ stroje są zamawiane u producenta, które obsługuje wiele klubów sportowych w Polsce, niestety nie jest to zależne od nas, ale już w tym tygodniu przychodzą duże zamówienia, więc wszystko powinno być szybciej i kolejne dalsze zamówienia będą realizowane dużo szybciej.

Wszystkie stroje są przekazywane na treningach.

Ubiór na treningu

W okresie jesiennym kiedy dzieci ćwiczą na powietrzu jeżeli Państwa dzieci trenują u nas kolejny sezon, doskonale Państwo wiedzą, że nie ma złej pogody do treningu, są jednak dzieci ubrane nieadekwatnie do pogody. Dlatego zalecamy Państwu zakup ortalionów i czapek klubowych oraz koszulek/ubrań termoaktywnych, które przy jesiennych pogodach można założyć pod strój treningowy lub dres i jest to podstawowy ubiór każdego piłkarza w okresie jesiennym. Bieliznę termoaktywną można kupić u nas w sklepie lub w sklepach sportowych typu decathlon.

W związku z tym, że dbamy o stały rozwój i wizerunek naszego klubu, prosimy aby  dzieci trenowały w ubraniach klubowych. Każdy otrzymuje strój klubowy, oprócz tego zachęcamy do zaopatrzenia się w dres klubowy, który jest przydatny przez większą część roku.

Zamówienia odzieży klubowej

Partnerem technicznym Łódzkiej Akademii Futbolu jest polska firma ZINA, która specjalizuje się w odzieży dla piłkarzy.

Podstawowy sprzęt, jaki każdy zawodnik powinien posiadać :
✓ klubowy strój sportowy: koszulka, spodenki, getry
✓ klubowy dres treningowy
✓ klubowy ortalion przeciwdeszczowy
✓ czapka termiczna
✓ w okresie jesiennym: odzież termiczna z długim rękawem, długie spodnie termiczne, rękawiczki sportowe, komin

Wszystkie dodatkowe rzeczy zamawiamy poprzez panel rodzica.

Zapytania lub problemy dotyczące zamówień prosimy kierować do Łukasza Stefaniaka stroj@akademiapilki.pl, tel. 721227226 oraz do koordynatorów.

PLANY ZIMOWE

Dokładne szczegółowe plany zimowe które będą obowiązywać od momentu przejścia na sale , zostaną wkrótce podane wraz z podziałami grup po naborze i doborem sal pod liczby uczestników w danych grupach wiekowych, dni treningowe są nie zmieniane, czasem mogą ulec zmianom godziny treningów ale na pewno nie na wcześniejsze godziny. Otrzymają Państwo smsy z planem zajęć zimowych.

TRENINGI A DESZCZ

W związku z tym, że w okresie jesiennym zdarzają się częściej pogody deszczowe, chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że staramy się nie odwoływać wcześniej zajęć w ciągu dnia dlatego, że często opady są przelotne i nie można przewidzieć w 100% czy taka pogoda będzie w czasie treningu. Trenerzy są zawsze na obiekcie przed treningiem, dlatego prosimy o obserwowanie pogody do samego początku zajęć jeśli uda się poprowadzić trening trenerzy zawsze są dostępni i przygotowani. W skrajnych przypadkach wysyłamy sms o odwołaniu zajęć. Jeśli nie ma sms – zajęciom planowane są normalnie.