Nico Varela i Giorgi Merebashvili odwiedzili zawodników Sparty Płock!

Spartan odwiedzili wczoraj wyjątkowi goście, zawodnicy Wisły Płock – Nico Varela i Giorgi Merebashvili, oraz dwunasty zawodnik, ulubieniec wszystkich dzieci – Nafciarz!

Spotkanie podzieliliśmy na dwie części. Na początku nasi Goście musieli stawić czoła armii podekscytowanych przedszkolaków. Najpierw seria dziecięcych pytań z kategorii „trudne i bardzo trudne”, a potem… dzieciaki wręczyły naszym Gościom prezenty. Dla Nico i Giorgiego przygotowaliśmy koszulki Sparty Płock z ich nazwiskami i klubowymi numerami, czym przypieczętowaliśmy mały dwugodzinny transfer 😊 Nafciarz oczywiście też otrzymał upominek – klubowy szalki kibica!

Po wspólnej rozgrzewce i małym wyścigu rzędów na piłkach do skakania, zrobiliśmy sobie pamiątkowe grupowe zdjęcia. Potem przyszedł czas na autografy, mnóstwo autografów na plakatach, które wręczył dzieciom Nafciarz.

Później na boisko wbiegli zawodnicy grup starszych. I zaczęła się poważna rozmowa o życiu piłkarza 😊 Chłopcy zasypali naszych Gości pytaniami. (Wielkie brawa dla tych z nich, którzy zadawali pytania w języku angielskim!) O co pytali chłopcy? Sami byliśmy zaskoczeni, ale też bardzo dumni!
Jak często trenują i czy zdarza im się opuścić trening?
Jak godzili treningi z nauką w szkole, kiedy byli dziećmi?
Co zrobić, żeby zostać profesjonalnym piłkarzem?
Cieszy nas, że chłopców interesowały właśnie takie tematy. W odpowiedzi usłyszeli, że frekwencja i systematyczność są w treningu bardzo ważne i tak naprawdę to jest droga do tego, aby zostać profesjonalnym piłkarzem. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Nie rozpraszać się grami komputerowymi, ale pracować nad swoimi umiejętnościami i rozwijać swoją pasję. A co ze szkołą? Nico i Giorgi powiedzieli chłopcom, że jedno i drugie jest bardzo ważne, ale trzeba pracować nad sobą, nad organizacją czasu, aby móc wszystko pogodzić. Systematyczność, zaangażowanie, pasja – tędy prowadzi droga do sukcesu.

Po pogawędce nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. A potem… czy mogło być coś lepszego od meczu? Chłopcy rozegrali mecze, w których na czele poszczególnych stanęli Nico Varela i Giorgi Merebashvili.  To było dla dzieciaków duże przeżycie. W końcu nie na co dzień można zagrać w piłkę z idolem! Nico i Giorgi też szaleli na parkiecie, dziecięca radość z gry dopadła też ich 😊 Nawet Nafciarz zanotował na swoim koncie piękną akcję w obronie!

Po meczu Piłkarze podpisali dzieciom plakaty, koszulki, rękawice bramkarskie, pozowali do zdjęć i selfie.

 

Nico, Giorgi! Jest nam bardzo miło, że znaleźliście czas dla naszych dzieciaków. Dla wielu z nich jesteście inspiracją, a to spotkanie na pewno zapamiętają na długo!

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia #NaStadionie!

k

Fotorelację znajdziecie na naszym Facebooku i Instagramie:

www.facebook.com/spartaplock

www.instagram.com/spartaplock