WAŻNE: informacja dot. płatności w marcu | koronawirus

Drodzy Rodzice,

Obecny czas jest trudny nie tylko dla Was, ale także dla nas jako klubu sportowego. Zawieszenie zajęć nie jest spowodowane naszą wolą, jest to decyzja odgórna – zależna od decyzji Ministra Sportu, Ministra Edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jako klub sportowy zostaliśmy odcięci od dostępu do naszych obiektów treningowych, co uniemożliwia nam prowadzenie zajęć. Zarządcami wielu hal i boisk są Dyrektorzy szkół, którzy z oczywistych względów zamknęli obiekty nie tylko na czas zajęć szkolnych, ale całkowicie. Podobnie postąpili zarządcy Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, którzy wydali komunikaty o zamknięciu boisk do odwołania.

Odwoływane są turniej, imprezy sportowe, mecze piłkarskie. Pod znakiem zapytania stoi organizacja EURO 2020. Wielu sportowców, a nawet całe drużyny przebywają teraz w kwarantannie (np. Real Madryt).

Wiele klubów sportowych w całej Polsce trwa teraz w niepewności, w tym także my.
Codziennie zadajemy sobie pytania czy wrócimy do zajęć 25 marca? czy stan ten zostanie przedłużony?

Wierzcie nam, że o niczym nie marzymy bardziej, jak o powrocie na boisko i dla naszych dzieci. Jesteśmy sportowymi pasjonatami, wszyscy uwielbiamy swoją pracę i dla nas wydanie takiego zakazu jest dramatem.

Do tego dochodzą kwestie finansowe.

Jesteśmy klubem sportowym, mamy swoje zobowiązania finansowe i nie możemy z dnia na dzień zawiesić działalności. Nie możemy przestać opłacać rachunków, składek ZUS i US, ubezpieczenia, wynagrodzenia dla trenerów itp.
Nasze funkcjonowanie opiera się głównie o składki członkowskie opłacane przez Rodziców. Nie jesteśmy Klubem finansowanym przez miasto czy gminę. Dla wielu trenerów jedynym źródłem dochodu jest praca w naszej Akademii. Jesteśmy odpowiedzialni również za nich.

Dlatego składka za miesiąc marzec pozostaje niezmienna.
Będziemy dążyć do tego, aby odrobić zajęcia, które z powodu zamknięcia obiektów sportowych przepadną.
Postaramy się, aby bilans treningów był wyrównany do 30.06.
Na ten moment wiemy tylko tyle, ile Wy:
nie trenujemy do 25 marca – większość grup nie zrealizuje 4 jednostek treningowych.
Co będzie potem? Nie wiemy. Mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy.

Jeżeli jednak pojawią się jakieś zmiany – będziemy reagować i informować Was na bieżąco.

Sytuacja jest nadzwyczajna, dlatego prosimy o wyrozumiałość i wsparcie ze strony Was – Rodziców.

Im bardziej skrupulatnie będziemy przestrzegać zaleceń, tym szybciej wszyscy będziemy mogli wrócić do normalnego życia i obowiązków – a także na boisko.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, w miarę możliwości ZOSTAŃMY W DOMACH.

Zarząd
Łódzkiej Akademii Futbolu
Wisły Toruń
Sparty Płock