Informacja dot. rozpoczęcia sezonu halowego

 

Drodzy Rodzice,

w związku z częstymi zapytaniami odnośnie przejścia grup na hale sportowe informujemy, że wszystko jest uzależnione od warunków pogodowych. Z grupami najmłodszymi (Bambini, Skrzat) planujemy przejść na sale jest około połowy października – oczywiście wszystko w zależności od warunków atmosferycznych. Starsze grupy (Żak, Orlik, Młodzik) będą trenować na boiskach otwartych do końca października – również w zależności od pogody. Staramy się na bieżąco śledzić prognozy pogody i reagować na zmianę warunków. Przyszły tydzień zapowiada się słonecznie.

Zależy nam, aby zajęcia na powietrzu trwały jak najdłużej, ponieważ pod względem sportowym zajęcia na boiskach zewnętrznych są bardziej efektywne – m.in. jest więcej miejsca, przez co trenerzy mają więcej możliwości do przygotowania zajęć. Treningi na świeżym powietrzu są bardziej korzystne także pod względem zdrowotnym. Wielu rodziców z różnych grup wiekowych na przestrzeni lat zauważyło, że odporność dzieci znacznie się w ten sposób wzmacnia. Zabiegamy o to, aby dzieci podczas treningów były dobrze ubrane, co minimalizuje ryzyko zachorowania.

Wszystkie informacje odnośnie terminu przejścia na sale bądź innych zmian będą podawane przez trenerów oraz poprzez nasz system SMS.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poprzednimi wpisami:

Jak ubrać dziecko na jesienny trening?

Dlaczego warto trenować jesienią na świeżym powietrzu?