INFORMACJA DOT. TRENINGÓW

3.11.2020

AKTUALIZACJA

Drodzy Rodzice,

informujemy, że w związku ze stale aktualizowanymi wytycznymi w szkołach i ogólną sytuacją epidemiologiczną  – w tym tygodniu zajęcia wszystkich grup będą jeszcze odbywać się na powietrzu.
Niektóre obiekty szkolne, gdzie mamy rezerwacje doprecyzowują warunki i wytyczne dot. możliwości korzystania z sal sportowych w Urzędzie Miasta.
Na tą chwilę wszystkie zajęcia mogą się odbywać. Jesteśmy przygotowani na przejście na sale z najmłodszymi grupami. W przyszłym tygodniu w pierwszej kolejności przejdą grupy najmłodsze: Bambini, Skrzat i ewentualnie Żak. Starsze grupy w zależności od pogody – będziemy chcieli jeszcze utrzymać zajęcia na boiskach zewnętrznych.

Na bieżąco będziemy informować o zmianach smsowo.
Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

19.10.2020

Drodzy Rodzice,
w związku z nowymi informacjami rządu w sprawie funkcjonowania sportu w czerwonej strefie, informujemy, że zajęcia sportowe prowadzone są normalnie według aktualnych planów – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa określonych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Sportu.

Bardzo prosimy o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do zasad:

  1. do momentu wejścia na boisko treningowe wszyscy rodzice i zawodnicy są w maseczkach – po wejściu na boisko dzieci zdejmują maseczki
  2. rodzice nie wchodzą na boisko – prosimy o utrzymywanie dystansu społecznego oraz przebywanie na terenie obiektu w maseczce

TRENINGI NA SALACH W OKRESIE ZIMOWYM

W związku z nowymi wytycznymi i ciągłymi zmianami nie mogliśmy jeszcze wejść na hale sportowe. Jesteśmy zależni od decyzji zarządców poszczególnych obiektów. Wszystko idzie w dobrym kierunku – szkoły i obiekty, w których mamy rezerwacje opracowują odpowiednie regulaminy i będą decydować o możliwości wynajmu sal na zajęcia sportowe.

W tej chwili treningi odbywają się na powietrzu. W związku z pozytywnymi prognozami pogody na najbliższy i kolejny tydzień będziemy chcieli utrzymać zajęcia na boiskach zewnętrznych dla najmłodszych grup do końca października. W przypadku pogorszenia pogody będziemy decydować na bieżąco, jeśli  hale będą już do dyspozycji naszego klubu.

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że w tym okresie najważniejszy jest odpowiedni ubiór. Pisaliśmy o tym tu:
www.akademiapilki.pl/wychodzimy-na-boiska-jak-ubrac-dziecko

Podczas popołudniowych jesiennych treningów dziecko musi  być przygotowane przede wszystkim pod kątem odzieży, która zapewni mu komfort termiczny. Pamiętajcie, że dziecko aktywnie trenujące odczuwa temperaturę zupełnie inaczej niż rodzic czekający na nie za siatką.

Butelkę z wodą może w tym czasie zastąpić ciepła woda w kubku termicznym.
Warto zadbać też o cienką czapkę  i cienkie rękawiczki. Pamiętajcie, że dziecko ABSOLUTNIE NIE POWINNO mieć na sobie żadnej bawełnianej koszulki, która będzie chłonęła pot i w efekcie mokry materiał będzie wychładzał organizm.